Gyurcsány Ferenc elismerte, hogy egy osztrák bankban is van számlája. A volt kormányfő azt követően nyilatkozott külföldön tartott vagyonáról, hogy a Magyar Idők Online közölte és erről a portálunk is beszámolt: a Demokratikus Koalíció elnöke valótlan tartalmú vagyonnyilatkozatot adott le az Országgyűlésnek, hiszen az okiratban nem tüntette fel azt a több mint 150 millió forintot, amelyet Bécsben egy elit banknál, a Schoellerbank AG-nál helyezett el.
Az exminiszterelnök a történteket azzal magyarázta, hogy a vagyonnyilatkozatában feltüntetett 605 millió forint értékű értékpapír-befektetésének egy része van Ausztriában. Leszögezte ugyanakkor, hogy nincs pénzintézeti számlakövetelése osztrák bankban. Gyurcsány Ferenc szerint éppen ezért a Magyar Idők Online valótlanságot állított, és jelezte, pert indít ellene.
Az egykori kormányfőnek már 2016-ban is volt számlája Bécsben, ebben az évben még több mint 180 millió forint lapult a Schoellerbankban, vagyis mintegy 30 millióval több, mint jelenleg – írja pénteki számában a Magyar Idők. Az azonban, hogy részben külföldön tárolja a vagyonát, a 2016-os vagyonbevallásából sem derült ki.
Gyurcsány Ferenc szerdán arra az újságírói kérdésre, hogy miért tartja Ausztriában a befektetését, kitérő választ adott.
Miért kellene itthon tartanom minden pénzemet? Európai polgár vagyok, Európában tartom a pénzemet
– fogalmazott a volt miniszterelnök.
A lap megjegyzi, hogy Gyurcsány vagyona 2017 végére meglepő módon csökkent. A 2016-os vagyonnyilatkozatában feltüntetett 641 millió árfolyamértékű értékpapírból 2017-ben 36 millió forintnyi „égett el”, annak ellenére, hogy a DK elnökének bruttó 227 958 055 forintot fizetett ki osztalék formájában az Altus Portfólió Kft., s ezt elvileg értékpapírba fektette.
A pártvezetők közül Gyurcsány Ferenc kereste a legtöbbet
Az előző évhez hasonlóan, 2017-ben ismételten Gyurcsány Ferenc kereste a legtöbbet a parlamenti képviselettel rendelkező pártok vezetői közül, a DK elnökének vagyona csaknem 200 millió forinttal gyarapodott. Valamennyi országgyűlési képviselő és nemzetiségi szószóló leadta határidőre a vagyonnyilatkozatát, ahogy a kormányfő és az államfő is. Nyilvános az állami tisztségviselők vagyonnyilatkozata is. A miniszterek tavaly ügyvédi irodából, szabadalmi jog értékesítéséből, mezőgazdasági tevékenységből, valamint oktatói munkából származó jövedelmekre tettek szert miniszteri illetményeik mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.