A nagydíjat a sopronkeresztúri Josef Igler pince 2015-ös kékfrankosának, az Artner pince 2013-as kékfrankos reserve-jének és a göttlesbrunni Walter Glatzer pince szintén 2015-ös Bernreiser kékfrankosának ítélte a zsűri.
A bírálóktól 201 mintából negyven, többségében hazai pincészetek által nevezett bor kapott aranyérmet, további 127-et ezüst-, 31-et bronzéremmel díjaztak. A megméretésre a közép-európai – német, osztrák, cseh, szlovák, horvát, román – borvidékek mellett érkezett kékfrankos Olaszországból és az Egyesült Államokból is.
A szekszárdi versenyt 2000-től rendezik meg kétévente azzal a céllal, a népszerű magyar fajta elismertségét növeljék. A jubileumi, tizedik alkalom a korábbi Földművelésügyi Minisztérium által 2018-ra meghirdetett kékfrankos évében került sor – mondta Ferenc Vilmos, a verseny szervezője.
A kékfrankos Magyarország egyik legjellegzetesebb, sokoldalú, kékszőlőfajtája, amelyet 7586 hektáron termesztenek. A soproni borvidék 873, a szekszárdi 623, az egri 1129 hektárral részesedik a területből. A szőlőfajtából készült bor kiváló házasítási alap, a bikavér egyik alkotóeleme.
Gál Péter, az Agrárminisztérium eredetvédelemért felelős helyettes államtitkára elmondta: a kékfrankos termőterülete 2013-tól mintegy 800 hektárral, több mint tíz százalékkal nőtt Magyarországon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.