Utalva az Egyesült Királyságban egy volt orosz kettős ügynök és a lánya márciusban elkövetett megmérgezésének botrányára, Nauert a közleményben hangsúlyozta: kedden járt le az a 90 napos határidő, ameddig Moszkvának eleget kellett volna tennie a vegyi fegyverek alkalmazásának megelőzéséről szóló, 1991-ben született amerikai törvény előírásainak.
Ez nem történt meg, így Washington fontolóra veszi, hogy bővíti a Szergej Szkripal ügynök megmérgezése után már foganatosított büntetőintézkedéseket.
A Trump-kormányzat azonban nem kíván a kongresszussal történő konzultációk nélkül döntést hozni. Heather Nauert a kommünikében nem jelölt meg határidőt sem a konzultációkra, sem az kormányzat várható döntésére.
Az idén márciusban az angliai Salisburyben megmérgezték Szergej Szkripal volt orosz kettős ügynököt és a lányát. Mindketten túlélték a gyilkossági kísérletet, amelynek hátterében London és Washington egyaránt Moszkvát sejtette. Az orosz kormány mindig kategorikusan cáfolta, hogy köze lett volna az ügyhöz, és abszurdnak minősítette az amerikaiak és a britek állításait.
Az Egyesült Államok augusztusban a Vegyifegyver-tilalmi Egyezmény megsértésére hivatkozva szankciókat foganatosított a Szkripal-ügy miatt Oroszország ellen. Washington akkor jelezte:
további büntetőintézkedéseket is hoz, amennyiben Moszkva három hónapon belül nem ad biztosítékot arra, hogy a jövőben nem alkalmaz vegyi fegyvert és nem teszi lehetővé az ENSZ-ellenőrzést.
Az Egyesült Királyság belügyminisztériumának államtitkára, Ben Wallace szeptember elején bejelentette, hogy az orosz katonai hírszerzés munkatársaiként azonosították az elkövetőket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.