Az Amnesty International közleményéből kiderült, hogy Áder János köztársasági elnök aláírta a közigazgatási bíróságokról szóló törvényt. A szervezet a Parlament honlapjára hivatkozik, amely szerint a közigazgatási bíróságokról szóló törvényt további nyolc törvény mellett a köztársasági elnök szerdán aláírt és elrendelte a kihirdetését is.
Korábban Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta, hogy a bírói jogállás a jövőben is egységes marad, „bizonyos sajátosságok fognak majd érvényesülni.” Minden olyan bírót, aki most közigazgatási ügyszakban ítélkezik, kérelmére automatikusan át kell venni az új szervezethez, erre a törvény konkrét garanciákat tartalmaz majd – jelezte.
A közigazgatási felsőbíróság székhelye Esztergomban lesz, nyolc városban regionális hatás- és illetékességi körrel bíró közigazgatási törvényszékeket állítanak majd fel
– mondta Gulyás Gergely.
Jövő év március végéig választhatják meg a Közigazgatási Felsőbíróság (KF) első elnökét, a közigazgatási bíróságok pedig 2020. január 1-jével kezdhetik meg működésüket.
Trócsányi László igazságügyi miniszter novemberben közölte, hogy a kormány nevében a Velencei Bizottsághoz fordultak, hogy a testület vizsgálja meg: összhangban áll-e a törvény a nemzetközi sztenderdekkel. A miniszter szerint a vizsgálatot a javaslat iránti fokozott érdeklődés miatt kérték, továbbá azért, mert az ellenzéki pártok támadják a tervezetet, anélkül, hogy ismernék annak részleteit.
A köztársasági elnök aláírta a munka törvénykönyve módosítását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.