Kásler Miklós az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (EESZT) adatbázisainak kedden bejelentett bővítéséről elmondta: a 23 milliárd forintos fejlesztés keretében a magyar emberek 5 éven belüli egészségügyi adatait lehet feltölteni a már meglévő rendszerbe.
Emellett a nagy adatbázisokat is hozzákapcsolják az EESZT-hez, mint például a vérkészlet- és a védőoltás-nyilvántartásokat, a várandós édesanyák adatait és a gyermekegészségügyi kiskönyvek nyilvántartását.
A rendszerhez hozzáférnek majd a családi orvosok, a járóbeteg-szakrendelések és a kórházak – mondta.
A miniszter a Kossuth rádió Jó Reggelt, Magyarország! című műsorában beszélt arról is, hogy
teljesen egységessé válik a keringési betegségek leletezése, valamint lehetőség nyílik a tüdőrák szűrésének új módszerére, az alacsony dózisú CT felvételeinek automatikus kiértékelésére.
Kásler Miklós kitért arra is, hogy a rendszerben rögzítik az onkológiai betegek teljes adatbázisát az „onkoterápiás protokollokkal, tehát a kezelési irányelvekkel együtt”. Így lehetővé válik a telemedicina, azaz távkonzultáció, hogy „ne a beteg utazzon, hanem a lelet”.
Hozzátette: a kiépülő rendszertől azt várják, hogy jelentősen lerövidül a betegek várakozási ideje, a daganatos beteg esetén például a jelenlegi 60 napos várakozási idő kevesebb mint 30 napra csökken.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.