Nagyívű összefogás történt a strandok és fürdők tisztaságáért. Müller Cecília országos tisztifőorvos pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón azt mondta, az előírások betartásával a fürdőzés úgy jelent élményt, hogy közben nem hordoz többletkockázatot. Azért készítettek kiadványokat, hogy fokozzák a látogatók tudatosságát – tette hozzá.
Az NNK hatósági felügyeletet gyakorol a közfürdők és az ivóvíz-szolgáltatók felett, rendszeresen vizsgálja egyebek mellett a vízminőséget, az esetleges székletszennyezést
– közölte Müller Cecília.
A népegészségügyi központ elkötelezett az ügy iránt, és örömmel vette, hogy a BGYH Zrt. elfogadta az együttműködést – mondta az országos tisztifőorvos.
Czinege Szilvia, a BGYH Zrt. marketingvezetője azt hangoztatta, hogy sok a modern fővárosi fürdő, és arra biztatta az embereket, hogy vegyék azokat igénybe, mivel minden évben lehet hallani bányatavi balesetekről.
Megjegyezte: segíteni fognak, hogy a szórólapokon megfogalmazott üzenetek vidékre is eljussanak.
Pándics Tamás, az NNK közegészségügyi laboratóriumi főosztályának vezetője kiemelte, hogy a fürdőzés szerepe fontos a rekreációban, a gyógyulásban. Cél, hogy ez kockázatmentesen történjen – fűzte hozzá.
Vargha Márta, a főosztály szakértője úgy fogalmazott: a medence vizében az van, amit az emberek belevisznek, a szennyeződés elsődleges forrásai maguk a fürdőzők.
Alkalmaznak vízkezelést, hogy eltávolítsák a koszt, a baktériumokat, de ez kisebb terhelés esetén hatékonyabb
– mutatott rá.
Elsősorban arra buzdította az embereket, hogy mindenképpen zuhanyozzanak fürdőzés előtt, lehetőleg meleg vízzel és szappannal.
Betegen senki ne menjen a medencébe – hangsúlyozta, megjegyezve: hasmenés után még két-három napig távozhatnak a szervezetből a kórokozók. Fontos továbbá a zsebek kiürítése és a lábmosók használata – sorolta Vargha Márta.
Az elkészített szórólapokon, kifüggesztett plakátokon a fentieken túl egyebek mellett arra hívják fel a figyelmet, hogy a vízben nem szabad enni és inni, a meleg gyógyvizes medence nem játékra való, az elektromos készülékeket pedig célszerű legalább másfél méterre tárolni a víztől. A tanácsok megfogadásával kevesebb vegyszert kell adagolni a medencékbe – emelte ki az NNK.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.