Vezeklésre szólította fel a George Orwell Állatfarm című regényét elutasító híres kiadót az alapító unokája, aki szerint erre a regény megjelentetésével, jövőre nyílna megfelelő lehetőség, amikor lejár a világhírű brit író műveinek szerzői joga.
A Faber & Faber alapítójának unokája, Toby Faber, a kiadó egykori ügyvezető igazgatója szerint
a művet együtt kellene kiadni az 1944-ben kelt elutasító levéllel, amelyet egyébiránt TS Eliot fogalmazott meg.
A későbbi Nobel-díjas író azt írta Orwellnek, hogy bár az Állatfarm
ügyesen szőtt mese, kedvezőtlen lenne megjelentetni, mert bírálja a Szovjetuniót, a britek szövetségesét a második világháborúban.
Nem vagyunk meggyőződve arról, hogy ez a megfelelő szemszög, amelyből kritizálni kell a jelenlegi politikai helyzetet
– írta TS Eliot. Egyúttal elismerte, hogy ezzel elveszíti a lehetőséget Orwell későbbi műveinek kiadására. Ezek között volt az 1984 is, amely több tízmillió példányban kelt el.
Toby Faber a The Times tudósítása szerint ezt nevezte a legfájóbbnak. Mint mondta, ha van két könyv, amelyet ügyvezető igazgatóként a leltárban szeretett volna látni, az Állatfarm és az 1984 lenne az. Gyakorlati szempontokat említve hozzátette, hogy mindkét könyv vizsgatétel a középiskolákban, évente százezer darabot adnak el belőlük.
Nagy-Britanniában az író halála után 70 évvel járnak le a szerzői jogok. Orwell 46 éves korában, 1950. január 21-én hunyt el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.