Különleges biciklit gyártott egy svéd cég, a Vélosophy. Az újrahasznosítás és fenntarthatóság jegyében készült kétkerekűt teljes egészében használt Nespresso kávékapszulákból építették fel. A két cég partnerségével létrejött projekt stílusosan a RE: CYCLE nevet kapta, és ezer darab limitált szériás biciklit dobtak piacra, ehhez több mint 300 ezer kapszulát használtak fel.
Augusztus közepétől értékesítik a bicikliket a Vélosophy webshopján keresztül. Ám itt még nem merül ki a svéd cég társadalmi felelősségvállalása:
azt is megígérték, hogy minden egyes eladott bicikli után egyet egy fejlődő országban élő iskolás gyermeknek adományoznak, elősegítendő a tanuláshoz való könnyebb hozzáférését.
A bringa városi és sportváltozatban is kapható, és többféle színből választhatnak a vevők. Az ára 8900 svéd korona (273 ezer forint).
A Nespresso kapszulái egyébként visszaválthatók, és más használati tárgyak is készülnek belőlük: a felhasználók által összegyűjtött darabokat egyebek mellett szemüvegtokok, svájci bicskák, létrák vagy éppen zölséghámozók gyártásánál használják fel.
Más gyártóknak is egyre fontosabb a környezettudatosság, a Tchibo például szintén újrahasznosítja a használt kapszulákat, a weboldalukon azt állítják, mintegy 81 százalékban tudják újra felhasználni a vásárlók által összegyűjtött darabokat, ráadásul, ahogy kifejtik, más gyártókkal szemben ők újrahasznosítható műanyagból készítik a kapszuláikat, mert úgy gondolják, hogy az előállításuk kevésbé terheli a környezetet, mint az alumíniumkapszuláké.
https://twitter.com/NespressoUK/status/1160815757988679681
Ennek ellenére a környezetszennyezés miatt továbbra is számos kritika éri a kapszulás és párnás kávét értékesítő cégeket. Hamburgban például néhány éve betiltották az ilyen kávéfőzők használatát a kormányzati épületekben.
A piac ugyanakkor óriási növekedés elé néz:
az indiai központú Mordor Intelligence piackutató cég tavalyi elemzésében – amelyben a kapszulás és párnás kávék piacát vette górcső alá – arra jutott, hogy 2019 és 2024 között évi 7,1 százalékos átlagos növekedést produkál majd a piac a 2018-as bázisévhez képest, öt év múlva mintegy 23,5 milliárd dollárra (6800 milliárd forint) bővülve.
A legnagyobb piac Európa, a legdinamikusabban fejlődő pedig Ázsia és a csendes-óceáni régió. A tanulmányban nem esik szó a környezetkárosító hatásokról és az újrahasznosítás kérdéséről.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.