A hatóságok magas kordonnal zárták el a szennyezett területre vezető utakat. A kulturális minisztérium közlése szerint kétféle módon tüntetik el a tűzvész nyomán lerakódott ólmot: egyrészt speciális gélt spriccelnek a padokra, lámpákra és más utcabútorokra, hogy az felszívja az ártalmas nehézfémet, néhány napig hagyják megszáradni, majd eltávolítják.
A másik módszer lényege, hogy vegyi anyagokkal kevert nagynyomású vízzel takarítják el az ólmot.
Szakértők szerint több száz tonna ólom olvadt meg és került a környezetbe az áprilisi tűzvészben a leégő tetőzetből és a magas, kecses huszártoronyból.
Az ólomszennyezettség miatt július 25-én felfüggesztették a székesegyház helyreállítási munkálatait is, amelyeket augusztus 19-től folytatnak fokozott biztonsági intézkedések mellett.
A munkavédelmi felügyelet júliusi jelentése szerint a helyreállításon dolgozó munkások egészségre káros mértékű ólomszennyezettségnek lehettek kitéve.
A Mediapart francia oknyomozó portál szerint a tűzvész után az ólomszennyezettség egészségügyi határértékének 400-700-szorosát mérték a katedrális környékén a talajban.
A közelmúltban fertőtlenítettek több környékbeli iskolát is, hogy megakadályozzák az ólommérgezés esetleges kockázatát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.