Többek között a doppingvizsgálatok felosztásáról is tárgyalt idei első ülésén a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöksége. Fábián László sportigazgató ismertette, hogy az Emmi sportért felelős államtitkársága
2020-ra 1500 államilag finanszírozott doppingvizsgálatot tervez
– olvasható a MOB honlapján a szerdai eseményről.
A vizsgálatokra vonatkozó előterjesztés tartalmazza, hogy a MOB közgyűlésének november 30-án hozott döntése értelmében az ifjúsági téli olimpián, valamint a felnőtt nyári olimpián induló versenyzők csak az előírt negatív doppingvizsgálat teljesítése esetén vehetnek részt a játékokon.
A MOB 2020-ra 1100 mintavétel felosztását javasolja az olimpiai sportágak számára, ebből 535 mintavétel konkrétan az idei –felnőtt és ifjúsági – olimpiai eseményekhez köthető.
Tekintettel a 2021-es téli és nyári EYOF versenyeire, már idén szükséges 65 vizsgálat elvégzése az eseményekre készülő versenyzők számára is.
Az előző évek mintájára pedig a fennmaradó 500 doppingvizsgálat az olimpiai sportágak között kerül felosztásra a sportág jellege és az évi feladatok függvényében.
A Gerevich Aladár-sportösztöndíj tekintetében, valamint a versenysport és olimpiai felkészülés szakmai támogatásának felosztásánál alapelv volt – tekintettel az olimpia évére és az ötkarikás kvalifikációkra –, hogy egyik sportág sem járhat rosszabbul, mint 2019-ben. Orendi Mihály alelnök arról tájékoztatott, hogy a MOB sportszakmai bizottságában egyetértés van arról, hogy ennyi pénz még nem volt a magyar sportban.
Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője korábban azt mondta, hogy valamennyi tokiói olimpiai szereplésre esélyes magyar sportolót ellenőrzi, az idén körülbelül 1500 mintavételre kerül sor. A MACS vezetője arról is beszélt, hogy egy 14 éves gyerek is fenn akadt az ellenőrzésen, véleménye szerint „a gyerek nem magától találta ki, és vette be. Valaki segített neki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.