A fővárosi képviselő-testület ma dönthet a Lánchíd és a budai Váralagút felújításának további menetéről. A tervek szerint felülvizsgálják a beruházási feladatok kivitelezési sorrendjét, időbeli ütemezését, és átcsoportosíthatják a kormány által nyújtott, eredetileg a Váralagút felújítására szánt hatmilliárd forint támogatást – derült ki Karácsony Gergely előterjesztéséből.
Ha a testület megszavazza, párbeszéd kezdődhet a budapestiekkel arról, hogy milyen forgalmi rendet alakítsanak ki a Lánchídon. Ezzel kapcsolatban a főpolgármester a dokumentumban leszögezi: ő a lehető legnagyobb mértékben tiltaná le a hídról a járműveket.
Üdvözöljük a főpolgármester azon elképzeléseit, hogy a Lánchídra a felújítás után ne engedjék fel az autóforgalmat, de azt nem tartanánk jó ötletnek, ha a hídon a BKK-buszok és a kerékpárosok sem közlekedhetnének
– közölte a Világgazdaság megkeresésére Szalay Áron, a Közlekedő Tömeg Egyesület elnöke. Szerinte jelenleg csúcsidőben a 16-os és a 105-ös buszok pár perc eltéréssel követik egymást, ami az autók kitiltása után tovább sűrűsödne.
Hangsúlyozta, hogy nem járna érdeksérelemmel, ha a gyalogosok a felújítás után is csak a járdán sétálhatnának, az úttest pedig a buszoké és a kerékpárosoké lenne. Az egyesület elnöke kiemelte: az autóforgalmat a jövőben mindenképpen csökkenteni kellene a fővárosban, ebben pedig segítség lehet a Lánchíd lezárása. A tapasztalatok ugyanis azt mutatják, hogy a forgalom a rendelkezésre álló kapacitáshoz igazodik. Vagyis a dugókon nem segítenek a szélesebb utak vagy az új felüljárók, azok csak újabb tömegeket ösztönöznek arra, hogy autóba üljenek.
A Lánchíddal kapcsolatos tervekről a Világgazdaság megkeresésére a Főpolgármesteri Hivatal azt hangsúlyozta, hogy a híd jövőjéről, annak felújításáról, illetve a további lépésekről a közgyűlés dönt.
A teljes cikk a Világgazdaság szerdai számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.