Az új Nemzeti alaptanterv (Nat) és a szakképzés átalakítása ellen tüntetett a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a fővárosban pénteken.
Az érdekképviselet a szombatig tartó 19. kongresszusának első napján vonulásos demonstrációt tartott: a küldöttek az Emberi Erőforrások Minisztériuma elé mentek, ahol sajtótájékoztatót tartottak.
Szűcs Tamás, a PDSZ elnöke bejelentést ígért március 2-re. Úgy fogalmazott:
(.) fel fogjuk tárni azt a jogi módszert, azt a technikát, amellyel a munkabeszüntetés úgy megvalósulhat, hogy nem ütközik törvénybe, mégis alkalmas arra, hogy megálljon az élet, (.) egy-egy intézményben elgondolkozzanak a kollégák, hogy igazi joghátrány nélkül le tudják állítani a működést.
Ez az üzenet nemcsak az oktatásnak szól, hanem „a megalázott közszféra egészének” – tette hozzá.
Közölte, hogy március 2-án ismertetik, mikorra hirdetnek tiltakozási mozgalmat. Hozzáfűzte: két hetet adnak arra, hogy a kormány fontolgassa a bejelentést.
Kénytelenek vagyunk olyan eszközökhöz folyamodni, amelyek a munkabeszüntetés bizonyos fajtáját jelentik„, felhívni a figyelmet arra, hogy Magyarországon a közszférában szinte lehetetlen sztrájkolni
– mondta Szűcs Tamás, jelezve, a kongresszus határozatot hozott az ügyben.
Sem a Nat, sem a szakképzés átszervezése nem gyermekbarát, és a módosítások a munkavállalóknak is kedvezőtlenek – közölte a PDSZ elnöke, aki elemi kötelességnek nevezte a tiltakozást.
Nem megengedhető, hogy az iskolások ne élményszerű oktatást kapjanak, helyette „felesleges biflázást” erőltessenek rájuk
– hangoztatta.
Emlékeztetett arra, hogy tavaly kétszer is sztrájkot hirdettek, de a kormányzat „megakadályozta” azokat.
A PDSZ elnökének véleménye szerint mind a Nat, mind a szakképzés átalakítása túl gyorsan történik, nincs elég idő az átállásra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.