BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A hazai fogyasztók gyorsan visszataláltak az éttermekbe

A vendéglátás májusi forgalma mintegy harminc százalékkal maradt el a tavalyi hasonló időszakitól.

Budapest turizmusának átfogó reorganizációs programra van szüksége az újrainduláshoz – javasolja Gál Pál Zoltán, a Turisztikai és Vendéglátóipari Munkaadók Országos Szövetségének (VIMOSZ) elnöke. A Világgazdaságnak elmondta, hogy

a kis létszámú szakmai rendezvények megrendezésének lehetőségét kérték a hivatásturizmus felélesztésének támogatására a kormánytól.

A VIMOSZ a Magyar Rendezvényszervezők Szövetségével közösen jegyzett előterjesztését már eljuttatta az Innovációs és Technológiai Minisztériumnak, és ígéretet kapott, hogy két héten belül iránymutatás születik a kérdésben. Az őszi rendezvénynaptárak tele vannak kérdőjelekkel, még sokan kivárnak, abban bízva, hogy megfelelő előírások betartása mellett megrendezhetik a jól fizető vendégkört vonzó rendezvényeket.

Fotó: Kallus György / VG

A nemzetközi szakmai események a városlátogató, szabadidős turizmus híján még a korábbiaknál is fontosabb bevételi forrássá váltak, ráadásul elsőként ebben a szegmensben van esély a mozgolódásra.

Zárt térben 200, szabadtéren 500 főben limitált vendégszámmal, a higiéniai protokoll betartása mellett a zenés-táncos szórakozóhelyek újranyitásának lehetőségét is megteremtené a pontos szabályozás.

A külföldi vendégforgalom megfelelő volumenű légi közlekedés híján még hosszú ideig nem ér a korábbi szint közelébe. Budapestre a külföldiek 50 százaléka repülővel érkezik, a nemzetközi vendégkör a városba látogatók 80 százalékát adja. Részletes felmérés még nem készült, de az már látható, hogy a hazai vendégkörre épülő vendéglátóhelyek tudtak igazán beindulni.

Ágazati szinten a májusi forgalom 30 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól

– mondta Gál Pál Zoltán.

A SZÉP-kártyás fizetések összértéke nem csökkent, mivel jóval több volt a házhoz szállítás. Az idei nyár a már májusban beindult belföldi turizmusról fog szólni. A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ összesítése szerint a magyarországi szálláshelyekre a múlt hónapban – alapvetően a korlátozások feloldása után – 134 ezer vendég érkezett, akik 433 ezer éjszakát töltöttek el.

 

A teljes cikk a Világgazdaság csütörtöki számában olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.