BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Közel 44 milliárdot kapnak az intézményi kutatási programok

A program célja, hogy egyszerűsített formában támogassa az egyetemek és az állami kutatóintézmények hatékony kutatás-fejlesztési és innovációs szakmai munkáját.

A 2020. évi Tématerületi Kiválósági Program keretében 27 tudományos intézmény – felsőoktatási intézmények és állami kutatóintézetek – 92 tématerületi kutatása kap támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból összesen 43,9 milliárd forint értékben – jelentette be Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese, parlamenti és stratégiai államtitkára hozzátette:

a megújult program célja továbbra is az, hogy egyszerűsített formában támogassa az egyetemek és az állami kutatóintézmények hatékony kutatás-fejlesztési és innovációs szakmai munkáját.

Schanda Tamás kiemelte: különösen fontos, hogy a hagyományos hazai tudásközpontok tudományos kiválóságára épülő területeken nemzetközi szinten is versenyképes, akár üzletileg is hasznosítható kutatások valósuljanak meg.

Fotó: MTI/Varga György

Az idei támogatás elősegíti, hogy az egyetemeknél és az állami kutatóintézeteknél tovább javuljon a kutatások feltételrendszere, szélesedjen a kutatói utánpótlás, és az intézmények bővítsék külföldi kapcsolataikat.

Az idei felhívás integrált formában folytatja a 2018-2019. évi Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Programot és a 2019. évi Tématerületi Kiválósági Programot. Így a 2020-ra meghirdetett új konstrukcióban azok az intézmények és tématerületi kutatások vehetnek részt, amelyek

a tavalyi és tavalyelőtti programok valamelyikében már támogatást nyertek.

Ezúttal mintegy 43,9 milliárd forintról született döntés, amelyről a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a napokban értesíti az érintett intézményeket.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.