BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

200 millió adag vakcinát kaphat Európa

A szállítások várhatóan 2020 végéig indulnak el, a klinikai vizsgálatok sikerétől és a szabályozó hatósági engedélytől függően.

A Pfizer és a BioNTech SE megállapodott az Európai Bizottsággal arról, hogy a SARS-CoV-2 (koronavírus) elleni mRNS-alapú BNT162b2 nevű vizsgálati vakcinajelöltjükből az Európai Unió (EU) tagállamai számára 200 millió adagot biztosítanak valamint szükség esetén további 100 millió adag vakcinát is az EU rendelkezésére bocsátnak.

A szállítások várhatóan 2020 végéig indulnak el, a klinikai vizsgálatok sikerétől és a szabályozó hatósági engedélytől függően.

Az Európába szánt vakcina adagokat a BioNTech németországi, valamint a Pfizer belgiumi telephelyein gyártják majd. Amennyiben a vakcinajelölt megkapja az Európai Gyógyszerügynökség jóváhagyását, az oltóanyagot az uniós tagállamok rendelik majd meg, akik e megállapodás keretében szeretnének hozzájutni a vakcinához.

Fotó: Soumyabrata Roy/NurPhoto/Getty Images

 

A világjárvány kezdete óta a Pfizer első számú prioritásává vált, hogy biztonságos és hatékony vakcinát fejlesszen, ezzel egyidejűleg pedig megerősítse a gyártását, hogy az év vége előtt biztosítani tudja a vakcinát és ez nagyon fontos ahhoz, hogy megállítsuk a világjárványt

– mondta Albert Bourla, a Pfizer elnök-vezérigazgatója.

„Európa szívében alapított vállalatként örömmel dolgozunk azon, hogy a hatósági engedélyezést követően emberek milliói számára biztosítsuk az oltóanyagot„ – mondta Ugur Sahin, a BioNTech társalapítója és vezérigazgatója. Szeretnénk megköszönni az Európai Bizottságnak és a tagállamoknak a COVID-19 vakcinajelöltünkkel szemben tanúsított támogatást és bizalmat. Célunk egy biztonságos és hatásos vakcina kifejlesztése, hogy hozzájáruljunk e világjárvány legyőzéséhez. Noveber 9-én a Pfizer és a BioNTech bejelentette, hogy az általuk kifejlesztett vakcinajelölt bizonyíthatóan

hatékonyságot mutatott a COVID-19 fertőzés megelőzésében olyan alanyoknál, akiknél nem volt kimutatható a korábbi SARS-CoV-2 fertőzés.

A bejelentés alapjául az első, időközi, a klinikai vizsgálatok harmadik fázisát vizsgáló hatékonysági elemzés szolgált, melyet november 8-án végzett el egy külsős, független Adatfigyelő Bizottság (Data Monitoring Committee, DMC). A bizottság 94 esetet nézett át. Hét nappal a vakcina második adagjának alkalmazását követően az esetek megoszlása ​​az oltott személyek és a placebo oltást kapók között azt jelezte, hogy a vakcina hatékonysága meghaladja a 90 százalékot.

Ez azt jelenti, hogy a védelem a két dózisú oltással 28 nappal az oltást követően érhető el.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.