Megjelent a praxisközösségekről szóló kormányrendelet a Magyar Közlönyben, ami a háziorvosokra, a házi gyermekorvosokra, fogorvosokra, háziorvosi szolgáltatókra és a praxiskezelőre terjed ki. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) korábban azt közölte lapunkkal, hogy jelenleg 117 praxisközösség működik Magyarországon.
A kormányrendelet szerint praxisközösség kétféle formában jöhet létre.
Eszerint létrejöhet:
Az egészségügyi szolgáltatónak 2021. február 28-ig kell nyilatkoznia arról a praxiskezelő Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) részére, hogy belép-e, és ha igen, milyen szintű praxisközösségbe lép be. A praxiskezelő 2021. március 19-ig erről tájékoztatja a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőt (NEAK). Az OKFŐ a hiánytalan felvételi kérelem esetén a háziorvosi, házi gyermekorvosi, illetve alapellátást nyújtó fogorvosi szolgálatot a kollegiális praxisközösségbe felveszi, amelyről igazolást küld az érintett szolgáltatónak.
Az egészségügyi szolgáltató az orvos esetében a praxisközösséghez való csatlakozás szintjéhez igazodóan, a szakdolgozó esetében a praxisközösséghez való csatlakozástól függetlenül a gyakorlati idejükhöz igazodó bérkiegészítés támogatást a 15,5 százalékos szociális hozzájárulási adó összegével együtt tudja megigényelni a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőnél. Az egészségügyi szolgáltató a támogatás, illetve annak módosítása iránti igényét a NEAK által meghatározott, elektronikusan kitölthető kérelem formájában nyújthatja be, a NEAK által meghatározott adatszolgáltatási formátumban. Amennyiben az igény legkésőbb 2021. március 19-ig megérkezik a NEAK-hoz, a NEAK a bértámogatást legelőször az áprilisi utalványozással együtt fogja folyósítani, 2021 januárjáig visszamenőleg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.