Humanoid robot készítette digitális műalkotás kelt el 689 ezer dollárért (213 millió forintért) Hongkongban.
A Sophia nevű robot alkotta digitális művet csütörtökön adták el úgynevezett NFT (Non-Fungible Token, nem helyettesíthető zseton) formátumban.
A nem helyettesíthető tokenek piacának népszerűsége 2021-ben szinte felrobbant. Minden NFT-nek van saját blockchainalapú digitális „pecsétje”, amely az eredetiségét és tulajdonosát igazolja. Márciusban egy műalkotás csaknem 70 millió dollárért kelt el.
Sophia, melyet 2016-ban mutattak be, a 31 éves Andrea Bonaceto digitális művésszel közösen dolgozott, az olasz alkotó színpompás portréiról, köztük hírességekről, például Elon Muskról készített képeiről lett híres.
A robot Bonaceto munkáinak, a művészettörténetnek és saját, többféle felületre készített fizikai rajzainak, festményeinek elemeit kombinálta a most eladott műben. A folyamatot a robot építője, David Hanson „az evolúció ismétlődő hurkainak” nevezte.
A Sophia Instantiation elnevezésű digitális mű egy 12 másodperces MP4 fájl, amely Bonaceto portréjának Sophia digitális festménnyé alakulását mutatja be,
tartozik hozzá egy fizikai alkotás, amely Sophia önarcképének kinyomtatott változata.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.