BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Brazíliában is gyártani fogják az AstraZeneca vakcináját

Az első, hétfőn üzembe helyezett gyártószalagon háromszázezer dózist állítanak elő naponta, és március végére üzembe helyeznek még egy gyártósort.

Brazíliában is elkezdődött az AstraZeneca gyógyszergyár vakcinájának a nagyüzemi előállítása – közölte a helyi média.

A brit-svéd gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű, adenovírust használó oltását a Rio de Janeiró-i Fiocruz intézetben állítják elő.

Az első, hétfőn üzembe helyezett gyártószalagon háromszázezer dózist állítanak elő naponta, és március végére üzembe helyeznek még egy gyártósort.

A vakcina átment a szükséges teszteken, és várhatóan már március végére legyártanak a brazil egészségügyi minisztériumnak 3,8 millió adag oltóanyagot. A minap érkezett alapanyagok felhasználásával 12,2 millió dózist tudnak előállítani, ami táplálja azt a reményt, hogy áttörés érhető el az oltási kampányban a gyorsan terjedő járvány közepette.

Fotó: MICHAEL DANTAS / AFP

A latin-amerikai térség legnagyobb gyógyszergyáraként számon tartott Fiocruzban azzal számolnak, hogy az év közepére 110 millió dózist állítanak elő importált alapanyagok használatával, és a technológia átadása után az év második felében ugyanekkora mennyiséget, de már teljesen önállóan.

A legnagyobb dél-amerikai országban, a 209 milliós Brazíliában januárban vette kezdetét az oltási kampány, és eddig 8,5 millió ember – a lakosság mintegy négy százaléka – kapta meg az oltás első adagját.

Brazíliában a járvány kezdete óta több mint 11 millió embert kapta el a fertőzést, és több mint 266 ezren haltak bele a koronavírus okozta Covid-19 betegség szövődményeibe. A halálesetek számát illetően Brazília a második a világon az Egyesült Államok után, a fertőzöttek számában pedig a harmadik, az Egyesült Államok és India áll előtte. Az elmúlt hét volt a legtragikusabb a járvány kezdete óta: mintegy tízezer ember halt meg.

Az IBGE brazil statisztikai hivatal kimutatása szerint az ország gazdasága 4,1 százalékkal zsugorodott tavaly a járvány miatt, a legnagyobb esést produkálva azóta, hogy az IBGE 1996-ban elkezdett ilyen méréseket készíteni.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.