Pillanatnyilag Indiában tombol legnagyobb erővel a koronavírus-járvány. Az ázsiai ország egy erősödő második hullámmal küzd, miközben egymást érik a népünnepélyek, négy államban is dübörög a választási kampány, de a lakosság fegyelme is lankad. Ráadásul egyre több helyen azonosítják a brit, a dél-afrikai, valamint az ezeknél is fertőzőbb brazíliai variáns jelenlétét az országban. Épp ezért az indiai hatóságok mindent megtesznek, hogy gyorsítsák a lakosság tömeges oltását, és enyhítsék az egészségügyi rendszer terhelését, amely beszámolók szerint több nagyvárosban is akut eszköz- és emberhiánnyal küzd.
https://www.vg.hu/kozelet/egeszsegugy-kozelet/hiaba-a-jarvany-indiaban-megtartjak-a-holi-fesztivalt-3649468/
Erre reális esélyük nyílhat, hiszen az Indiában működő Szérum Intézet a világ legnagyobb vakcinagyártója, amely az indiai fejlesztésű, Covaxin elnevezésű oltóanyag mellett (amelyet a Bharat Biotech szabadalmaztatott) az Oxford/AstraZeneca Covishield elnevezésű vakcinájának gyártására és hazai forgalmazására is engedélyt kapott már.
A Szputnyik V használatát még az indiai gyógyszerellenőrzési főhatóságnak (Drugs Controller General of India – DCGI) is jóvá kell hagynia. Négy indiai üzemben folyik jelenleg is az orosz oltóanyag gyártása, az üzemek az év végig 800 millió adag vakcinára szerződtek a Szputnyik nemzetközi terjesztéséért felelős orosz állami befektetési alappal. A tervek szerint ennek csak egy részét szállítanák külföldre, a többit az indiai oltási kampányban használnák fel.
India hétfőn megtiltotta a Remdesivir nevű gyógyszer, valamint az annak előállításához szükséges alapanyagok kivitelét az országból. A kórházi kezelésre szoruló koronavírussal fertőzöttek kezelése során is használt szer exportjának tilalma egészen addig érvényben marad, amíg nem javul a járványhelyzet Indiában – idézi az Al Jazeera az újdelhi egészségügyi minisztérium közleményét. Havonta mintegy 3,9 millió adagot gyártanak a Remdesivirből Indiában, a gyógyszert eddig több mint száz országba exportálták.
Az ázsiai országban már több mint 13,35 millió fertőzöttet azonosítottak; ennél többen csak az Egyesült Államokban, illetve Brazíliában kapták el a fertőzést. Csak vasárnap 17 ezer új megbetegedésről és 900-nál is több, a járvánnyal összefüggő halálesetről adott hírt az indiai közegészségügyi szolgálat.
Narendra Modi indiai miniszterelnök közben cáfolta azt a hírt, amelyről korábban mi is beszámoltunk, hogy kormánya már márciusban megtiltotta a Szérum Intézetben gyártott vakcinák exportját annak érdekében, hogy a hazai oltási kampány szükségleteit fedezni tudja. Tette ezt annak ellenére, hogy maga a Szérum Intézet vezérigazgatója, Adar Poonawalla is megerősítette a Financial Timesnak azt a tényt, hogy cége júniusig a hazai megrendelések teljesítését veszi előre a külföldi szállításokkal szemben. A vezérigazgató elmondta azt is, hogy az év második felére helyreállhat az intézetben gyártott oltóanyagok kivitele.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.