Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) a friss Center for World University Rankings (CWUR) világranglistán az 591. helyet szerezte meg, ezzel továbbra is őrzi vezető helyét a hazai felsőoktatási intézmények között. A CWUR 2012 óta rangsorolja a világ felsőoktatási intézményeit az oktatás színvonala, a végzettek elhelyezkedési lehetőségei, az oktatói kiválóság, a kutatási eredmények, a magasan jegyzett publikációk és az idézettség alapján.
A 2021–22-es felmérésben csaknem 20 ezer egyetemet vizsgáltak, közülük a ranglistán a világ 2000 legjobb képzőhelye szerepel.
A mértékadó rangsor eredményei alapján az ELTE már 2014 óta őrzi vezető helyét a magyar felsőoktatási palettán. Az egyetem a rangsor 591. helyén végzett, megelőzve ezzel a szintén listázott Szegedi Tudományegyetemet (678.), a Semmelweis Egyetemet (683.), a Debreceni Egyetemet (695.), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet (887.) a Pécsi Tudományegyetemet (1090.), a Central European Universityt (1669.) és a veszprémi Pannon Egyetemet (1949.).
Az ELTE így olyan intézményekkel szerepel egy kategóriában, mint a Cseh Műszaki Egyetem, az olasz University of Palermo, a francia University Paris-Est Créteil vagy az amerikai Haverford College. A világranglistát egyébként tizedik éve a Harvard vezeti, idén a második a Massachusetts Institute of Technology (MIT), a harmadik a Stanford Egyetem lett. A lista vezető helyeit továbbra is főként angolszász intézmények foglalják el, emellett Kína 277, az Egyesült Királyság 95, Franciaország 79, Oroszország pedig 46 intézménnyel képviselteti magát az élbolyban.
A CWUR 2021–22-es rangsorának részletes eredményei összesítésben és országok szerinti bontásban is böngészhetők a szervezet honlapján.
Néhány napja a Semmelweis Egyetem (SE) is bekerült a világ tíz legjobb egyeteme közé a Times Higher Education (THE) 2021-es University Impact rangsorában Egészség és jóllét (Good Health and Wellbeing) kategóriában, és 45 helyet lépett előre – közölte a SE. Ebben a kategóriában három további magyar intézmény szerepel: a Debreceni Egyetemet a 87., a Pécsi Tudományegyetemet a 101–200., a Szegedi Tudományegyetemet pedig a 301–400. helyen rangsorolják.
Államiból alapítványi fenntartásba kerül számos felsőoktatási intézmény, ősztől a hallgatók 70 százaléka folytathatja tanulmányait új modellben működő egyetemen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.