Az észak-koreai állami média a koronavírus-járvány elleni elhúzódó küzdelemre figyelmeztet, mivel a globális gyógyszergyártók által kifejlesztett oltóanyagok közül „egyik sem csodaszer” – számolt be róla a Reuters.
Észak-Korea hivatalosan nem erősítette meg, hogy lennének fertőzöttek az országban, sőt, olyan megnyilvánulások is elhangzottak már vezetőktől korábban, hogy az ország járványmentes.
Ugyanakkor dél-koreai források szerint egyáltalán nem zárható ki, hogy a Covid–19 megjelent északi szomszédjuknál,
ugyanis az elszigetelt ország szoros gazdasági és kereskedelmi együttműködést folytatott a járvány gócpontjának számító Kínával, mielőtt a pandémia miatt 2020 elején lezárta volna határait.
A teljes határzár jó döntésnek bizonyult, ugyanis a kormányzó Munkáspárt hivatalos lapja, a Radon Sinmun szerint a járvány az oltóanyagok kifejlesztése ellenére is súlyosbodott.
A különböző országok által fejlesztett vakcinákat az emberiség reményének tekintik, amely véget vethet a szörnyű betegség elleni küzdelemnek
– írta a lap.
Ám a sok országban kialakult súlyos helyzet egyértelmű bizonyítéka annak, hogy ezek az oltások nem univerzális csodaszerek
– tette hozzá a lap a globális esetszámokra és az egyes vakcinák körüli bizonytalanságokra hivatkozva.
A pártlap arra szólította fel az embereket, hogy továbbra is tartsák be a járványügyi intézkedéseket, ezzel is kifejezve lojalitásukat az ország vezetőjéhez, Kim Dzsongunhoz.
Észak-Korea a 2021-es év első felében kétmillió AstraZeneca-vakcina beszerzéséről állapodott meg a COVAX oltóanyag-megosztási programon keresztül.
Edwin Salvador, a WHO képviselője ugyanakkor közölte, hogy az ellátási hiány miatt az ígért mennyiség szállítása késni fog.
A Reutersnek adott nyilatkozatában Salvador elmondta, Észak-Korea teljesítette az oltások befogadásához szükséges műszaki és egészségügyi követelményeket, több részletet azonban nem árult el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.