Pünkösd után után fogja elérni Magyarország az 5 milliós oltottságot, így a kormány a jövő heti ülésén tárgyal a korlátozó intézkedések további enyhítéséről
– közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón.
Hozzátette, bárhogy is alakul az oltások száma, május 28-tól meg lehet tartani az esküvőket és lakodalmakat. Június elsejétől indulhat a táborozás is. A kormány számításai szerint egyébként május 26-28-án érhető el az ötmillió beoltott. A regisztráltak száma egyébként elérte az ötmilliót.
A miniszter elmondta, terveik szerint minden magyar állampolgár, aki külföldön, azaz az Európai Unió, az OECD, vagy a NATO tagállamában, továbbá Oroszországban és Kínában kapott oltást, az igazolások kormányhivatali bemutatása után kaphat magyar védettségi igazolványt.
Csütörtökön kezdődik a 16 és 18 év közöttiek oltása, a korosztályból összesen 96 ezren regisztráltak, és keddig meg is kapják a vakcinát.
A miniszter elmondta, több vakcinát tartottak fent az említett korosztálynak, mint ahányan regisztráltak, így 144 ezer pfizer vakcina beadására foglalhatnak időpontot azok, akik sms-t kaptak erről.
A miniszter elmondása szerint azokat keresték meg sms-ben, akik a legrégebben regisztráltak, de eddig még nem kaptak oltást.
Azok a külföldön élő magyar állampolgárok is kaphatnak védettségi igazolványt, akik valamelyik EU, NATO, vagy OECD tagállamban kaptak oltást, illetve Oroszországban vagy Kínában.
Az erről szóló részletszabályok a napokban elkészülnek, és jövő héttől már igényelhetők lesznek az igazolványok.
Elkészült a védettségi applikáció – de még nem élesítették – , amellyel igazolni lehet majd az oltottságot,
azokat a védettségi igazolványokat azonban nem váltja ki, amelyeket a fertőzésen átesettek kapnak. Az applikáció az EESZT-ből szerzett adatok alapján mutatja a védettséget.
A héten benyújtotta a kormány az Európai Uniónak a helyreállítási tervet, a dokumentum néhány napon belül elérhető lesz a kormányzati honlapon. A terv szerint továbbra is az egészségügyi rendszer fejlesztésére fordítaná a kormány a források 34,1 százalékát, a környezetbarát közlekedés fejlesztésére a 25 százalékát, az oktatás átfogó fejlesztésére pedig 20,5 százalékát. A terv kéthónapos ellenőrzésen megy át, amely most kezdődik, és ezt követően egy hónapon belül hagyja jóvá az EU.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.