Az MVM csoport standjával bővült a budapesti Minipolisz gyermekváros, ahol a 3–12 éves korosztály játszva ismerheti meg az energetika világának alapjait. Az interaktív játszóházba látogató gyermekek az atomerőmű mellett a megújuló energiáról, valamint a villamosenergia-rendszer működéséről is tanulhatnak.
A kiállítás közel féléves pihenő után nyitotta újra kapuit a családok előtt.
A minivárosban a gyermekek a való életet imitáló helyszíneken és szerepkörökben ismerkedhetnek meg a felnőttek világával.
Az ünnepélyes újranyitás után már nemcsak pénztárosként, rendőrként, vagy rádiós műsorvezetőként, de az ország energetikai rendszerének irányítójaként is kipróbálhatják magukat.
A MiniPolisz városa különleges helyszínként segíti a gyerekek fejlődését, hiszen már a legkisebbek is játékosan ismerhetik meg a felnőttek világát, a különböző közszolgáltatásokat, mostantól pedig az energetika világát is. Nagy öröm, hogy a lezárások után e kisváros kapuit is újranyithattuk a gyermekek előtt. Bízom benne, hogy az idelátogató családok legalább ekkora örömmel fedezik majd fel a megújult területeket, köztük több állami vállalat és intézmény, így az MVM Csoport installációját is
– mondta Mager Andrea, a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter.
Az MVM csoport kiemelt célja, hogy egyszerűen és közérthetően mutassa be a legfiatalabbaknak is az energetika bonyolult világát. A fiatalok támogatása, illetve a környezettudatoságra nevelés elkötelezett híveként tudjuk, hogy a következő generációk edukációját nem lehet elég korán kezdeni. Számtalan, e célt szolgáló programunk mellett mostantól a legkisebbnek is lehetőségük lesz, hogy játszva ismerjék meg az energiatermelés világát, erőműveink és az energetikai rendszer működését
– hangsúlyozta Kóbor György, az MVM Zrt. elnök-vezérigazgatója az új, energetikai városrész átadásakor.
A miniváros új szegletében, az MVM csoport standjánál a gyerekeknek egy kisváros folyamatos energiaellátását kell megoldaniuk, látványos makettek és kapcsolórendszerek segítségével igazítják az energiatermelést az aktuális fogyasztáshoz. A stand kialakításánál fontos szempont volt, hogy a gyermekek minél több ismeretet szerezhessenek az energetika világáról.
A kisváros három központi állomáson egy-egy üvegbúra alatt, mini makettek jelképezik az energiatermelési lánc legfontosabb elemeit. A folyamatosan termelő atomerőmű mellett egy, időjárásfüggő, megújuló energián alapuló erőművet, illetve a villamosenergia-rendszer egyensúlyáért felelős, gyorsan szabályozható kiegyenlítő erőművet irányíthatnak az érdeklődők. A játékosok feladata, hogy biztosítsák a kisváros, kijelzőn megjelenített, folyamatosan változó energiaszükségletét. A játék célja, hogy a csapat irányításával a megtermelt energia és kisváros energiaigénye mindig egyensúlyban legyen. Az erőművek működése mellett a kicsik és nagyok megismerkedhetnek az alternatív energiaforrások jelentőségével, valamint a villamosenergia-rendszer egyensúlyának ellátásbiztonságban betöltött szerepével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.