Az OTP Bank által megrendelt kutatás a kitartás témáját járta körbe, amely szinte mindenhez szükséges, de különösen jó, ha a sportolók felvértezik magukat vele. A következő időszakban több olyan sportesemény várható, ahol sportolóink bizonyíthatják kitartásukat. A kérdés, hogy mi magyarok mennyire érezzük magunkban ezt az erőt.
A kutatásból kiderült, hogy
a felnőtt lakosság alig több mint tizede gondol pozitívan arra, hogyha valamilyen jelentősebb változás történik az életében.
Csaknem 20 százalékuk inkább tart tőle. A többség (62 százalék) szerint helyzetfüggő, hogy örül-e neki vagy sem, ha megváltozik valami. A férfiak és nők között nincs nagy különbség, ha a változásról van szó, nagyjából ugyanúgy fogadják. A 40 éven aluliak még inkább örülnek az újnak, míg a tapasztalat növekedésével többen már az adott helyzethez kötik a hozzáállásukat.
A változások okozta aggodalmak egyik alapvető kiváltója az újtól, ismeretlentől való „félelem”, a megszokott biztonságérzet elveszítése. Minden második válaszadó (51 százalék) említette ezt. Ez a gondolat az átlagosnál is erősebben van jelen a középkorúak körében, de kevésbé hangsúlyos az időseknél. A válaszadók közül sokan azért is félnek a változástól, mert gyökerestül felfordulhat az életük vagy tartanak attól, hogy majd nem ők irányítják a dolgokat.
A megkérdezettek csaknem fele szerint a magyarok szinte mindent megtesznek azért, amit igazán szeretnének elérni.
A válaszadók relatív többsége (42 százalék) szerint a magyarok többnyire kitartóak a céljaik elérésében, sőt, 7 százalék szerint teljes mértékben azok.
A kutatásban résztvevők egytizede gondolja azt, hogy egyáltalán nem küzdünk meg a dolgokért. A válaszadók véleménye szerint természetesen a munka (34 százalék) szerepel az első helyen, magasan verve mondjuk a sport és a tanulás (4 százalék) területét. Az is kiderült, hogy
a kutatásban résztvevők szerint inkább vagyunk kitartóak a pihenésben és szórakozásban
(16 százalék), valamint szeretteink támogatásában (15 százalék), mint a tanulásban.
A válaszadók csaknem 60 százaléka jelölte meg a körülményeket, mint azt a változót, ami a saját kitartását befolyásolja, de nem sokkal maradt le a siker iránti vágy (41 százalék), illetve a korábbi tapasztalatok (40 százalék) említése sem. Tettrekészségünket ezen túl a változás iránti vágy (32 százalék) és a maga a feladat nehézsége (32 százalék) is tudja befolyásolni.
Sokak szerint a pesszimizmusunk (54 százalék) gátol bennünket leginkább a kitartásunkban,
de ugyanennyien jelölték meg az önbizalomhiányt és a lustaságot vagy halogatást is. A megkérdezettek háromnegyede szerint a magunkba vetett hitünk, az egészséges önbizalom lehet az alapvető kulcsa a céljaink elérésének (72 százalék említette). Emellett elengedhetetlen a környezet támogató hozzáállása (59 százalék) is, számítunk egymásra, de jól jönnek a környezetünkből jövő pozitív példák (56 százalék) is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.