Országszerte kitárultak a Magyar Kézműves Szövetség manufaktúráinak kapui szombaton. A kézművesség világnapjához kapcsolódó országos rendezvény nyitóeseményét Szentendrén tartották.
Nem szabad, hogy a kézműves mesterségek kihaljanak, hagyományainkat ápolni kell és át kell adni az utókornak
- fogalmazott Vitályos Eszter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) államtitkára, az esemény fővédnöke egy kézműves bőrtermékeket készítő szentendrei műhelyben tartott megnyitón.
A családi manufaktúrákat különösen sújtotta a koronavírus-járvány,
hiszen az ő alkotásaikkal elsősorban vásárokon, fesztiválokon, nagy rendezvényeken lehet találkozni, a korlátozások miatt azonban ilyeneket mostanában nem lehetett szervezni, az ő segítésük miatt is vállalta a fővédnökséget, és ezért állt melléjük az Emmi is – mondta.
A rendezvényt szintén támogató Nemzeti Művelődési Intézet nevében Pető Lilla hálózati központvezető arra hívta fel a figyelmet, hogy a szövetség tagjai a Kárpát-medence 20 mesterségét őrzik, ami az intézet számára is nagyon fontos, hiszen a hagyományőrzés az intézetnek is az egyik kiemelt feladata.
Szabó Kata, a Magyar Kézműves Szövetség elnöke különleges napnak nevezte a szombatit, hiszen a kézművesség világnapjához kapcsolódva,
az összefogás jegyében 30 településen 60 családi manufaktúra tárta ki kapuit, 20 mesterséget bemutatva Nyitott Műhely Programjukban.
A manufaktúrák Szentendre mellett a többi között Budapesten, Tihanyban, Nyíregyházán várják szombaton a látogatókat, akik egyebek mellett bőrkarkötőt, marokedényt, festett kendőket, ékszereket készíthetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.