A Kieselbach Galéria kínálata főműveket és fontos képeket fog egybe Munkácsytól Kondorig, az árakról személyesen a galéria munkatársai adnak felvilágosítást.
Az anyag összeállításánál gondot fordítottak arra, hogy néhány szerethető festői téma hangsúlyt kapjon és megragadja és a nézők fantáziáját.
Egry Józsefnek és festőtársainak Balaton-szekciója mellett ilyen tematikus blokkot alkotnak a budapesti látképek, a gyümölcscsendéletek, a napraforgók, a magyar szenteket, a történelem neves szereplőit és eseményeit megidéző kamaraválogatások. Az utóbbira izgalmas példa Apponyi Albert ifjúkori portréja, Benkhardt Ágost, illetve Jávor Pál IV. Károly és felesége, Zita királyné 1918-as koronázási ünnepségét megörökítő alkotásai, Bényi Árpád Károlyi Mihályról festett portréja, valamint Karlovszky Bertalan Kozma Miklóst, az MTI, majd a Magyar Rádió alapítóját, későbbi belügyminisztert ábrázoló arcképe.
Érdekességek a két világháború közötti magyar iparművészet nagy alakjának, Megyer-Meyer Antalnak virtuóz akvarelltechnikával készült rajzai, egyebek között az 1938-as budapesti Eucharisztikus Kongresszus nagymiséjén használt monstrancia gazdag kidolgozású terve.
A tematikus csoportosítások a galéria szándéka szerint a gyűjtőkön kívül is sokak számára nyitnak új utakat a képzőművészet felé.
A nyár és a mediterrán életöröm festőjétől, Vaszary Jánostól nyolc olajfestményt és több jelentős grafikát is kínálnak, a művek közül több külföldről tért haza. Vaszary sztárképe, a számtalanszor reprodukált és kiállított, plakátokról és könyvek reprodukcióiról ismert Itáliai emlék is hozzáférhetővé vált, Kovács Gábor bankár kollekciójából került ide. Szerepel a kínálatban Vaszarytól aktkép és Balaton-kép is.
A Balaton nagy festője, Egry József sem maradhatott ki, hiszen nála jobban senki nem tudta megragadni a Balaton ihlető világát.
A Taorminai napfelkelte című képe pedig egy 1930-as itáliai utazás emlékét idézi meg, és a legoptimistább Egry-kép, amely nem csupán a pálya vitathatatlan csúcsa, egyben a harmincas évek egyik legjelentősebb magyar festménye is.
A 19. századi klasszikusok közül id. Markó Károlytól egy múzeumi rangú tájképet kínálnak, hasonló kvalitás már szinte kizárólag a MNG gyűjteményében található, és Munkácsy Mihálytól egy grandiózus portrét, a Krisztus-képekhez festett Turbános alakot.
A húszas évek újklasszicista törekvéseit Aba-Novák Vilmos és Patkó Károly remekművei reprezentálják.
A közelmúlt magyar művészetét és a kortárs törekvéseket pedig többek között Kondor Béla aranyfestésű ikonja, Veszelszky Béla tájképe, Korniss Dezső 1959-es, Jackson Pollock művészetét idéző, Tandori Dezső költő gyűjteményéből érkező festménye, El Kazovszkij egy korai munkája, St. Auby Tamás Kénmaszk című munkája, valamint Nyári Lóránt és Korga György egy-egy monumentális alkotása idézi meg. Az utóbbi két, kifejezetten provokatív céllal beválasztott festmény egyszerre groteszk és megrázó művészi reflexió a közelmúlt magyar történelmére. A privat sales tárlat szeptember 10-ig tart a Kieselbach Galériában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.