Elsőként indít tüzelőanyag-cella és hidrogéntechnológia szakmérnök/szakember szakirányú továbbképzést az országban a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK) 2022 februárjától. A képzésről kikerülő szakembereket a PTE vezette konzorcium által létrehozandó Nemzeti Laboratórium is igényelni fogja, de szükség lesz rájuk az ország gazdaságának számos területén, mindenekelőtt az energiaiparban és a közlekedésben.
A hallgatók két féléves programban sajátíthatnak el alapvető elméleti, műszaki és gyakorlati ismereteket. A szakra legalább alapképzésben, műszaki vagy agrárképzésben szerzett mérnök szakképzettséggel rendelkezők, illetve mérnök-informatikusok jelentkezhetnek.
A tananyag összeállításában, az oktatási eszközök kiválasztásában együttműködik a karral az országban egyedüliként a tüzelőanyag-cellák fejlesztésében tizenhat éves tapasztalatot szerzett pécsi Kontakt Elektro Kft. Az ipari villamos vezérlés, automatizálás, elektro- és szenzortechnika területén működő vállalkozás saját hidrogénlaborral rendelkezik, amelyet a most induló egyetemi szakmérnök képzés rendelkezésére bocsát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.