Az afganisztáni háborúra a szeptember 11-i terrortámadásokat követően került sor, mely támadások kapcsán életbe lépett a NATO-szerződés 5. cikkelye, mely szerint ha a szövetség valamely tagját támadás éri, azt az összes tagállam támadásként értékeli. Tekintve, hogy a támadást az Afganisztánban működő, a tálibok védelmét élvező al-Káida hajtotta végre, az afganisztáni háborúban Magyarország is részt vett.
A magyar katonai jelenlét az országban 2003. január 26-án kezdődött, a harcok kezdete után közel másfél évvel, és egészen 2021. június 8-ig tartott, melynek keretében összesen 7666 magyar katona vett részt a harcokban. Mint kérdésünkre a Honvédelmi Minisztérium (HM) kiemelte,
hazánk elsőként vette át a hidegháború óta NATO-hoz csatlakozott nemzetek közül egy tartományi újjáépítési csoport vezetőjének nemzeti szerepét Baglán tartományban,
ahol több mint 1000 fejlesztési projektet kivitelezett tevékenységének hat és fél éve alatt.
Afganisztánban egy időben a legtöbb magyar katona 2013-ban tartózkodott, ekkor 620 fős magyar kontingens volt jelen az országban.
A háborúban összesen hét magyar katona vesztette életét és öten sebesültek meg.
Azon kérdésünkre, hogy a háborús részvétel mennyibe került, a HM nem válaszolt, mint ahogy az összehasonlítás kedvéért feltett kérdésünkre, mely az iraki háborúval kapcsolatos információkra irányult, szintén nem kaptunk választ.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.