Kalifornia a 32 órás munkaidő bevezetését fontolgatja
– számolt be a CNBC. Az ötlet célja a hatékonyabb munkavégzés elérése, beleértve a felesleges megbeszélések elhagyása is. A módszert egyre több vállalat teszteli a munkavállalók egészségét szem előtt tartva.
Egyre több vállalat ismeri fel, hogy a csökkentett munkaidejű, produktivitásra összpontosító munkavégzés versenyelőnyhöz juttatja őket
– mondta Joe O'Connor, a 4 Day Week Global vezérigazgatója.
Bár már régóta esedékes, a koronavírus-járvány és az Egyesült Államokban megfigyelhető 2021-es felmondási hullám egyértelművé tette, hogy a változtatás ideje most jött el – mondta Cristina Garcia, a törvényjavaslat egyik támogatója. 2021-ben közel 48 millió amerikai hagyta ott a munkahelyét, és ez a tendencia még mindig tart: csak februárban csaknem 4,4 millió munkavállaló mondott fel az amerikai munkaügyi minisztérium szerint.
Még mindig ragaszkodunk egy olyan munkarendhez, amely az ipari forradalmat szolgálja, azonban nincs összefüggés a több munkaóra és a nagyobb produktivitás között
– tette hozzá Garcia.
A tapasztalat szerint azok, akiknek a pandémia ideje alatt lehetőségük volt lerövidíteni a munkahetüket, nem terveznek visszatérni a korábbi munkarendre.
A Kaliforniai Kereskedelmi Kamara azonban ellenzi a a négynapos munkahét bevezetését, mivel az még több költséget róna a vállalkozásokra. A vállalkozásokat terhelő költségek közül gyakran a munkaerőköltség az egyik legmagasabb – írta Ashley Hoffman, a Kaliforniai Kereskedelmi Kamara közpolitikai szóvivője.
A munkaerőköltségek ilyen mértékű növekedése csökkenteni fogja a vállalkozások azon képességét, hogy új alkalmazottakat vegyenek fel vagy új munkahelyeket hozzanak létre, és ezáltal korlátozza a munkahelyek növekedését Kaliforniában
– jelentette ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.