Az Európai Parlament Renew Europe nevű frakciója kedden közzétett Twitter-üzenetében Elon Musk amerikai nagyvállalkozó meghallgatását szorgalmazta, hogy többet tudjanak meg a platform új tulajdonosának szándékairól.
Tájékoztattak továbbá, hogy levelet írtak Robert Metsola EP-elnöknek, amelyben közölték: a Twitter tulajdonosát be kell számoltatni az Európai Parlament előtt. Arra lennének kíváncsiak, hogy a nagyvállalkozó milyen reformokat tervez a közösségi oldal szabályaira vonatkozóan, illetve miként viszonyul az EU vonatkozó jogi szabályozási keretéhez.
A Renew Europe frakció képviselői aggodalmuknak adtak hangot amiatt, hogy a Twitter által eddig alkalmazott normák gyengülhetnek egy olyan időszakban, amikor a választásokba való beavatkozás, a félretájékoztatás és a gyűlöletbeszéd elleni küzdelem fontosabb, mint valaha. A Twitter-alkalmazottak elbocsátásának módja egyes uniós tagállamokban szintén aggályokat vet fel.
Elon Musk európai parlamenti meghallgatása lehetőséget adna az európai jogalkotóknak, hogy megvizsgálják a nagyvállalkozó cselekedeteit és szándékait.
– tették hozzá. Szerintük a közösségi oldal fejlődési iránya aggasztó. Igent mondanak a szólásszabadságra, de nem fogják eltűrni az uniós jog megsértését.
Kiemelték továbbá: a platformnak többet kell tennie a hamis információk terjesztése és a gyűlölet elleni küzdelem sikere érdekében. Elon Musknak el kellene jönnie az Európai Parlamentbe, hogy megértse az európai játékszabályokat – jelentették ki az EP-képviselők, majd aláhúzták: a Twitter is a digitális szolgáltatásokról szóló törvény és a dezinformáció visszaszorítását célzó gyakorlati kódex hatálya alá tartozik.
Miután Elon Musk október végén átvette a platform irányítását, a nagyvállalkozó azt írta a Twitteren, hogy szabad a madárka, amivel a cég logójában szereplő kék madárra utalt. Thierry Breton belső piacért felelős uniós biztos azután figyelmeztette az amerikai nagyvállalkozót, hogy a médiaplatformnak be kell tartania az uniós szabályokat.
Tovább dagad a Twitter-káosz: Elon Musk teljesen fizetőssé teheti a platformotNem sokkal azután, hogy Elon Musk felvásárolta a Twittert, számos vitatott döntést hozott a cég életére vonatkozóan. A milliárdos először bevezeti az előfizetős hitelesítési rendszert, ami széles körben keltett aggodalmat és felháborodást. Múlt pénteken több ezer alkalmazottat rúgtak ki a cégtől, akiket később létszámhiány miatt megpróbáltak visszacsábítani. A vállalat szervezeti felépítése összeomlott. Piaci szakértők szerint lehetséges, hogy Musk az egész platformot fizetőssé teheti a jövőben. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.