BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rekordon a bevándorlók száma az Egyesült Királyságban

A második világháború óta nem érkeztek annyian az Egyesült Királyságba, mint tavaly.

Becslések szerint 504 ezerrel több ember érkezett az Egyesült Királyságba letelepedési szándékkal, mint ahányan távoztak, vagyis egy Liverpool nagyságú várossal nőtt a lakosság száma. Bár a statisztikai hivatal (ONS) csak 1964-ben kezdte meg az adatgyűjtést, a növekedés valószínűleg a legmagasabb a II. világháború óra, az 1990-es évekig ugyanis folyamatosan csökkent a nettó bevándorlás, a legutóbbi rekordot 2015-ben mérték 329 ezer fővel.

UK - Immigration - Asylum Seekers
Angolóra menedékkérőknek. 
Fotó: Colin McPherson

A szigetországba érkezők többsége diák, a júniussal zárult 12 hónapban 487 ezer diákvízumot adtak ki, ez 71 százalékos növekedés. A jelentés 35 ezerre becsüli azok számát, akik csónakkal, illegálisan érkeztek a csatornán keresztül ugyanebben az időszakban, a Sky News azonban emlékeztetett, hogy a védelmi minisztérium novemberben ennél többről, legalább negyvenezer emberről számolt be. Menedékjogot 24 százalékkal kevesebben kaptak, annak ellenére, hogy a kérelmek száma 77 százalékkal, több mint 63 ezerre emelkedett – ez a legtöbb 2003 óta, 75 százalékkal magasabb a 2016-os európai migrációs válság csúcsán mértnél.

A munkavállalásra jogosító vízumokból 72 százalékkal többet adtak ki a koronavírus-járvány előtti teljes évhez, 2019-hez képest, összesen 331 ezret.

Ukrajnából 170 ezer menekült érkezett a külön számukra érvényes engedéllyel, Hongkongból 28 ezer brit állampolgár települt a szigetországba, Afganisztánból pedig 21 ezer embert menekítettek ki. Ugyanebben az időszakban összesen 45 ezer brit állampolgár hagyta el az országot.
„A 2022 júniusáig tartó 12 hónapban a világ számos, eddig példátlan eseménye befolyásolta a nemzetközi migrációs szokásokat” – hangsúlyozta a jelentéssel kapcsolatban Jay Lindop, az ONS Nemzetközi Migrációs Központjának igazgatója. Példaként hozta fel a koronavírus terjedése érdekében hozott korlátozások feloldását az Egyesült Királyságban, a kilépést az Európai Unióból, az ukrajnai háborút, a britekkel együttműködő afgánok áttelepítését és a hongkongiak érkezését. „Ezek mind hozzájárultak a bevándorlás rekordszintjéhez” – mondta.

 

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.