Halálra ítéltek Szaúd-Arábiában egy közismert jogprofesszort. Avad Al-Garnit még 2017-ben tartóztatták le, amikor Mohamed bin Szalmán hatalomra jutott. A koronaherceg célja az volt, hogy a rendszert bírálókat kíméletlenül elhallgattassa. A hivatalos indoklás akkor az volt, hogy Al-Garni kétmillió követőjével veszélyes a társadalomra.
Furcsa módon, a mostani halálos ítélet indoklásában is nagyjából ezt tudták felhozni ellene, azaz a jogprofesszor fő bűne, hogy van egy Twitter-fiókja és használ WhatsApp alkalmazást. Ezeken pedig a „saját véleményét hangoztatta”. Érdekes módon az a rezsim küldi ezek miatt halálba, amely előszeretettel fektet milliárdokat a hasonló technológiai cégekbe, például magába a Twitterbe és a Facebookba.
Ráadásul a The Guardian cikke szerint nem először fordul elő, hogy a Twitter miatt kapjon valaki súlyos büntetést Szaúd-Arábiában. Tavaly egy Leedsben tanuló édesanyát ítéltek 34 év börtönre tweetelésért, egy másik nőt pedig 45 évre.
Szaúd-Arábia külföldi befektetésein keresztül előszeretettel próbálja magáról egy haladó és digitalizálódó királyság képét festeni, közben még mindig könyörtelenül, mondvacsinált indokokkal irtja az ellenvéleményt megfogalmazókat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.