A Tesla és a Twitter tulajdonosa közösségi média kommentárokban reagált arra, hogy több száz amerikai lap az alkotó Scott Adamst rasszizmussal vádolva dobta a 34 éve indult és népszerűvé vált, a vállalati munkahelyi kultúrát szatirikus és humoros módon ábrázoló Dilbert képregényeket.
A milliárdos Elon Musk szerint nagyon hosszú ideig az amerikai média rasszistaként viselkedett a nem fehér emberekkel szemben, mára pedig a fehérekkel és az ázsiaiakkal szemben viselkedik rasszistaként.
Ugyanez történt az elit főiskolákkal és középiskolákkal. Talán megpróbálhatnának nem rasszisták lenni
- írta a Twitteren.
Scott Adamst többek közt olyan lapok is kitiltották, mint a mértékadó fővárosi Washington Post, miután egy videóban ingerülten reagált a konzervatív Rasmussen közvéleménykutató felmérésére, amelyben a megkérdezett feketék közel fele nem értett egyet azzal a kijelentéssel, hogy „rendben lévő fehérnek lenni”, és gyűlölködő csoportnak nevezte az afroamerikaiakat.
Musk reakciója illeszkedik korábbi kommentárjaihoz, amelyekben aggodalmát fejezte ki az amerikai szólásszabadságot illetően. A Washington Post interpretációjában "több aggodalmat fejezett ki a rasszista, vagy antiszemita kommentárokat megfogalmazó emberek szólásszabdságát illetően, mint maguk a kommentárjaik miatt".
A Post rendesen visszasózott Musknak, azt is megemlítve, hogy a milliárdos nézeteit kritikák érték a Twitternél is, ahova visszaengedett a tulajdonszerzése előtt kitoltott szélsőjobboldaliakat, köztük gyűlöletbeszédért így megbüntetett neonácikat, és a Teslánál is, amelyet rasszista munkahelyi kultúrával és szexuáélis zaklatásokkal vádoltak.
A lap Muskot is megkérdezte, aki azonban nem válaszolt a neki küldött vasárnap reggeli elektronikus levélre.
Musk továbbra sem twittelhet kedvéreAz értékpapír-felügyelet ugyanakkor hangsúlyozta, hogy semmi nem akadályozza abban, hogy igaz dolgokat írjon a Tesláról. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.