Japán, G7-es országként, fontos helyet foglal el a magyar külpolitikában, különös tekintettel arra, hogy a japán vállalatok a hetedik legnagyobb beruházói közösséget alkotják Magyarországon – hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken, miután találkozott japán kollégájával New Yorkban.
A magyar tárcavezető – aki az ENSZ közgyűlésén vett részt – Facebook-oldalán azt írta:
a japán vállalatok 30 ezer embernek adnak munkát és a válságos időszakokban is folyamatosan biztosították lojalitásukról Magyarországot,
így hozzájárultak ahhoz, hogy a magyar gazdaság növekedési pályán tudott maradni a fekete évek ellenére is.
Hozzátette: jó hír, hogy
tavaly rekordot döntött a Japánba irányuló magyar export,
ami megközelítette a 900 millió dollárt, és a magyar élelmiszeripari termékek egyik legjelentősebb Európán kívüli felvevő piaca lett az ázsiai ország.
A japánok felülvizsgáltatnák a szankciókat, a G7-ek megemelték az Ukrajnának szánt támogatásukatA G7-ek 39 milliárd dollárra emelték az Ukrajnának nyújtott idei pénzügyi támogatásukat. A világ leggazdagabb országaiból álló csoport reméli, hogy a háborúzó állam meg tud állapodni az IMF-fel március végéig. A német pénzügyminiszter megjegyezte, hogy ők eddig is rengeteg segélyt adtak Ukrajnának, és most már itt az ideje, hogy mások is kivegyék a részüket. Suzuki Sinicsi japán pénzügyminiszter szorgalmazta az Oroszország elleni szankciók hatékonyságának áttekintését. |
Szijjártó Péter kiemelte: Japán jelenleg az ENSZ Biztonsági Tanácsnak nem állandó tagja, és Hajasi Josimasza külügyminiszterrel egyetértettek abban, hogy az ENSZ-nek meghatározó és hiteles szerepet kell betöltenie a fegyveres konfliktusok rendezése terén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.