Az Európai Unió kötelezné a nem kormányzati szerveket (NGO), konzultációs cégeket és oktatási intézményeket, hogy tegyék nyilvánossá az unión kívülről származó bevételeiket. Közzé kell tenni a pénz pontos mennyiségét, illetve azt is, hogy kitől származik.
A Magyar Nemzet szemlézte a Politicot, ahol azt írták, hogy várhatóan május végére fejezik be a jogszabályt. Az EU ezzel kívánja visszaszorítani a külső beavatkozási kísérleteket, a hekkertámadásokat és szivárogtatásokat, valamint a kínai behatásokat. A Magyar Nemzet szerint az Európai Bizottság ezzel akarja megakadályozni, hogy a katari korrupciós botrányhoz hasonló visszaélésekre fény derüljön.
Az uniós tervezethez hasonló törvények Ausztráliában és USA-ban is hatályban vannak.
Az Egyesült Államokban ez az úgynevezett külföldi ügynöktörvény, ami a lobbisták tevékenységét igyekszik szabályozni.
Varga Mihály: az EU-nak is hozzá kell járulnia a határvédelmi költségekhezVarga Mihály Stockholmban vett részt az uniós pénzügyminiszterek tanácskozásán. Az ECOFIN rendezvényén az infláció és a háború mellett a határvédelem is téma volt. |
A magyar civiltörvénnyel kapcsolatban az Európai Unió Bírósága 2020-ban kimondta, hogy az nem egyeztethető össze az uniós joggal, mivel a törvényben meghatározott szervezeteket és személyeket hátrányosan és indokolatlanul különbözteti meg. Ehhez képest 2022-ben Ursula von der Leyen elkezdte kidolgozni a jogszabály kidolgozását, amit 2023-ban el is fogadhatnak az Európai Unióban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.