A Fehér Ház két bebörtönzött amerikai állampolgárt akar kihozni Moszkvából. Egyikük a The Wall Street Journal újságírója, Evan Gershkovich, akit még márciusban tartóztattak le az orosz hatóságok kémkedés miatt. A fogolycserét az akadályozza, hogy az USA nem tart fogva orosz kémet, aki fel tudna ajánlani fogolycserére.
A Biden-adminisztráció most a szövetséges nemzetekkel tárgyal, hogy segítséget kapjon az ügyben. Olyan orosz kémeket keresnek, akiket be lehetne vonni az üzletbe. A CNN-nek szivárogtató amerikai tisztségviselők azt is elmondták, hogy
Joe Biden az Oroszország ellen kivetett szankciók enyhítését is kilátásba helyezheti, ha máshogy nem tudja hazahozni Whelant és Gershkovichot.
A források szerint a kormány most azt méri fel, hogy milyen ajánlattal lehetne felkelteni a Kreml érdeklődését.
Az elsődleges megoldásnak a fogolycserét tartja Joe Biden, ehhez azonban először foglyokat kell szereznie. Állítólag a Fehér Ház már fel is vette a kapcsolatot olyan országokkal, ahol vannak fogva tartott orosz kémek. Ilyen Brazília, Norvégia és Németország, illetve a szovjet blokk több országa.
Az egyik legértékesebbnek tekintett kémet Németországban tartják fogva.
Ő az orosz kémhálózat ezredese, Vadim Kraszikov, akiről úgy tudni, hogy Moszkva nagyon vissza akarja kapni.
A CNN arról írt, hogy a fogolycserebiznisz már régóta szerepel az USA tervei között, azonban Gershkovich letartóztatása felgyorsította a folyamatot.
Paul Whelan már régebb óta van Oroszország markában. Washington igyekezett bevonni őt a Brittney Griner-cserébe, ahol az USA az utolsó áruba bocsátható orosz foglyát adta vissza Moszkvának. Oroszország ekkor megtagadta Whelan átadását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.