Egy tavaly októberi, az Ukrajna által használt Starlinkekről szóló beszélgetésen Elon Musk azt mondta a Pentagon tisztviselőinek, hogy közvetlenül beszélt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Musk ezt Colin Kahlnak mondta el egy telefonbeszélgetésben, melynek témája az volt, hogy az ukrán csapatok elvesztik a Starlink kapcsolatát, amint vitatott területekre nyomulnak be a fronton.
Kahl a The New Yorkernek úgy nyilatkozott, hogy az a benyomása keletkezett, miközben Muskkal beszélt, hogy a milliárdost zavarja, hogy a Starlink használata kapcsán egyre inkább az a kép alakult ki az oroszokban, hogy az segíti Ukrajna erőfeszítéseit, és szeretné orvosolni az orosz aggodalmakat. Az időközben a Stanfordra visszatért tisztviselő elmondta Musknak a beszélgetés során, hogy a Starlink szolgáltatás megszüntetése nem állítja le a háborút.
Az amerikai hadügyminisztérium szóvivője, Jeff Jurgensen a Bloombergnek pedig arról írt, hogy tisztában vannak a kérdésről szóló tudósításokkal és érdeklődéssel, és valóban van Starlink-szerződésük, ám a szolgáltatás kritikus volta miatt nem kívánnak további információkat elárulni.
Tavaly októberben
a nyilvánosság előtt ugyanakkor Musk tagadta, hogy beszélt volna Putyinnal,
hozzátéve, hogy az egyetlen alkalom, amikor az orosz elnökkel tárgyalt, másfél évvel korábban történt, és az űrkutatás kérdéseit vitatták meg.
Musk többször is foglalkozott az orosz–ukrán háborúval, volt, hogy bunyózni hívta Putyint, de ellentmondásos, az oroszok által dicsért, az ukránok által elítélt béketervet is közzétett, valamint arról is beszélt, hogy a SpaceX korlátozza Ukrajna hozzáférését a Starlink hálózatához. A milliárdos később a Pentagontól várta, hogy az ukránok Starlink-hozzáférését finanszírozzák. Júniusban az amerikai hadügyminisztérium bejelentette, hogy szerződéses viszonyban áll a SpaceX-szel.
Mióta Elon Musk megvette a Twittert, amelyet nemrég átnevezett X-re, a platformon megszaporodtak az oroszpárti bejegyzések.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.