Alighanem felzúdulást okoz Észak-Korea szomszédságában és az Egyesült Államokban, hogy Phenjan nem nyugszik bele májusi kudarcába, és japán médiajelentések szerint már készül arra, hogy katonai felderítő műholdat állítson röppályára, ezúttal sikerrel.
Csak néhány hónap telt el, és a tokiói Kyodo hírügynökség jelentése szerint Észak-Korea arról tájékoztatta a japán parti őrséget, hogy augusztus 24. és 31. közt műholdat szándékozik felbocsátani.
A Kim Dzsongun vezette ország májusban lőtte fel első katonai műholdját, amely felemelkedett, de aztán percek múlva a tengerbe zuhant.
A hivatalos magyarázat szerint azért van szükségük a szatellitre, hogy ellensúlyozzák az USA erősödő katonai jelenlétét a régióban. A hivatalos hírügynökség, a KCNA „agresszív természete” miatt elítélte a hétfőn kezdődött amerikai–dél-koreai közös hadgyakorlatot is, sőt még arra is figyelmeztetett, hogy ha a gyakorlatozás „nukleáris provokációt” is tartalmaz, „reálissá válik a Koreai-félszigeten egy termonukleáris háború” lehetősége.
A májusi kilövést az USA, Dél-Korea és Japán azért ítélte el, mert Phenjan számára a ballisztikus rakéta technológia használatát tiltó ENSZ-határozatok megsértésének ítélték.
Kim Dzsongun számára azonban a katonai kémműhold kifejlesztése prioritás. A dél-koreai Yonhap hírügynökség szerint a helyi hírszerzés arról tájékoztatta a törvényhozókat, hogy az új kilövésre északon augusztus végén vagy szeptember elején kerülhet sor, még az észak-koreai rezsim létrejöttének szeptember 9-ei 75. évfordulóját megelőzően. A májusban lezuhant műhold és rakétája darabjait a dél-koreaiak 36 napig szedegették össze a tengeren egy egész flotta segítségével, majd az elemzés után azt állították: a műhold nem lett volna használható katonai célokra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.