BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több mint gyakorlat: Oroszország kémrepülőket küldött a japán légtérbe a hadgyakorlat közben

Miközben a Kelet-kínai-tengeren hadgyakorlatozott Kína és Oroszország, Moszkva időt szakított egy kis információszerzésre is. Két Il-38 típusú kémrepülőgép repült be a japán légtérbe, emiatt a szigetország riasztotta a légierejét.

Japán vadászrepülőket riasztott a Kelet-kínai-tengerhez két orosz Il-38 típusú kémrepülőgép észlelése miatt – közölte a japán védelmi minisztérium pénteken.

Kronshtadt,,Russia,-,July,,29,,2018.,Celebration,Of,Day,Of
Fotó: Shutterstock

A közlemény szerint a két orosz repülő föl-alá cirkált a Japán-tenger és a Kelet-kínai-tenger között.

Az ázsiai szigetország egy nappal korábban arról adott hírt, hogy orosz és kínai hadihajókat észleltek, amelyek a Okinava és Mijako japán szigetek között keltek át.

Az orosz védelmi miniszter mindeközben pénteken közölte, hogy már három hete zajlik az orosz és kínai hajók haditengerészeti gyakorlata, a tengerészeti flották pedig jelenleg a Kelet-kínai-tengeren járőröznek.

A Kelet-kínai-tengeren végrehajtott gyakorlat célja az volt, hogy elismételjék a hajók ivóvíz-, üzemanyag- és egyéb ellátmányának pótlását az erre szolgáló támogató hajókról

– áll a közleményben.

Oroszország és Kína ezenkívül tengeralattjáró-elhárítási gyakorlatokat is végrehajtott, valamint a feltételezett ellenség elleni légitámadást és tengeri mentést is gyakoroltak, amellett, hogy a helikopterek hadihajók fedélzetén történő fel- és leszállási manőverezését gyakorolták.

Több mint 6400 tengeri mérföldet (mintegy 10 300 kilométert) tettek meg a Csendes-óceánon három hete tartó közös tengeri járőrözés során az orosz és a kínai tengerészet hajói, amelyek jelenleg a Kelet-kínai-tengeren tevékenykednek – közölte pénteken az Csendes-óceáni Flotta sajtószolgálata.

Az orosz közlemény értelmében 

a közös járőrözés alatt a két ország tengerészei tengeralattjáró-elhárítási gyakorlatokat hajtottak végre, visszaverték a feltételezett ellenség légitámadását, tengeri mentést gyakoroltak, valamint fejlesztették a helikopterek fel- és leszállási képességét egymás hadihajói fedélzetén.

Oroszországot a hajórajban két nagy tengeralattjáró-elhárító hajó, két korvett, valamint egy közepes méretű tengeri tanker, Kínát pedig két romboló, két járőrhajó, valamint egy integrált ellátóhajó képviseli. A két ország most hajt végre harmadszor közös tengeri járőrözést. Korábban ez 2021-ben és 2022 őszén történt meg.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.