Az amerikai–mexikói határvidék számít a világ leghalálosabb szárazföldi migrációs útvonalának, ahol évente százak veszítik életüket a veszélyes sivatagi átkelés során – derül ki az ENSZ Nemzetközi Migrációs Szervezetének (IOM) ma közzétett adataiból. Míg az egész amerikai kontinensen tavaly összesen 1457 esetet regisztráltak, a szervezet egyedül az amerikai–mexikói határ mentén tavaly 686, migrációhoz köthető halálesetet és eltűnést dokumentált.
A tényleges szám azonban a hiányos – többek között a texasi halottkémi hivataloktól és a mexikói kutató-mentő ügynökségtől származó – adatok miatt valószínűleg ennél is magasabb. Paul Dillon, a szervezet szóvivője elmondta, a rögzített adatok a rendelkezésre álló legalacsonyabb becslések, a riasztó számok pedig arra figyelmeztetnek, hogy határozott fellépésre van szükség a bevándorlás törvényes kereteinek megteremtése érdekében.
Az ENSZ-szervezet által az amerikai kontinensen tapasztalt egyik legaggasztóbb tendencia a karibi térség migrációs útvonalain történt halálesetek számának emelkedése volt. A legtöbb áldozat a Dominikai Köztársaságból, Haitiről és Kubából érkezett a szóvivő szerint. Az amerikai határőrök beszámolói szerint a sivatagokon, kanyonokon és kaktuszokkal benőtt hegyvidéken átkelve nyáron sok migráns hőguta,
télen pedig a kimerültség és kihűlés következtében veszíti életét.
A halálesetek és eltűnések csaknem fele a Sonora-sivatagon és a Chihuahua-sivatagon való átkelés során következett be. A Panama és Kolumbia közötti dzsungeles, a bűnbandák jelenléte miatt is veszélyes határvidéken tavaly 141 ember lelte halálát az IOM adatai szerint. A panamai kormány új intézkedéseket jelentett be a múlt héten, hogy megfékezze a Darien-hasadéknak nevezett területen át érkezők számának emelkedését, amely idén minden idők legmagasabb szintjét érte el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.