Elon Musk agyba ültethető csipeket fejlesztő startupja, a Neuralink megkapta a független vizsgálóbizottság jóváhagyását az első, lebénult embereken végzett kísérletek megkezdésére – jelentette be kedden a vállalat.
A Reuters beszámolója szerint a vizsgálatok a Neuralink vezeték nélküli, beültethető agy-számítógép interfészének biztonságosságát és hatékonyságát hivatottak tesztelni, amivel a bénult emberek gondolataik segítségével külső eszközöket irányíthatnak.
A vizsgálatban nyaki gerincvelő-sérülés vagy amyotrófiás laterálszklerózis miatt lebénult betegek vehetnek részt.
Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerhatóság (FDA) május végén adott zöld jelzést a Neuralinknek az embereken végzett kísérletek megkezdésére.
A milliárdos üzletember szerint az agyba ültetett csipek a betegségek széles körét gyógyíthatják az autizmustól a kóros elhízásig, de a gondolattal történő webböngészést és a telepátiát is lehetővé tehetik.
A vállalat augusztus elején 280 millió dollárt gyűjtött a befektetőktől a technológiai fejlesztésekhez.
A Neuralink korábban éles kritikákat kapott állatvédő csoportoktól a főemlősökön végzett kísérletei miatt, amelyekben állítólag túl sok emberszabású majom vesztette életét. Az év elején az amerikai közlekedési minisztérium is vizsgálatot indított a vállalat ellen, miután egy állatvédő szerint a startup szabálytalanul szállíthatott veszélyes anyagokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.