A Fehér Ház tisztviselői több kockázatitőke-társaság, valamint technológiai és védelmi iparágak vezetőivel találkoztak, hogy megerősítsék a Biden-kormányzat érdeklődését aziránt, hogy Ukrajna hozzáférhessen élvonalbeli amerikai felszerelésekhez. A beszámolók szerint főként pilóta nélküli repülőgépekről, azok elhárításáról és aknamentesítési rendszerekről tárgyaltak.
Jake Sullivan, a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának vezetője azért hívta össze az ülést, hogy újra hangsúlyozza:
Ukrajnának segíteni kell leküzdeni ezeket a kulcsfontosságú technológiai kihívásokat, amelyekről megállapították, hogy gátolják fejlődésüket és lendületüket a csatatéren.
A Reuters cikke szerint a Nemzetbiztonsági Tanács kulcsfontosságú tagjai többek között a Fortem Technologies és olyan védelmi technológiai vállalatok, mint a Palantir Technologies Inc. és az Anduril Industries Inc., valamint a dróngyártó Skydio vezetőivel találkoztak. Az adminisztrációs tisztviselők elmondták, hogy a találkozó alkalmat adott számukra, hogy az Egyesült Államok iparának mélyebb keresztmetszetéből új lehetőségekkel ismerkedjenek meg abban a reményben, hogy a kormány elősegíthesse ezen újítások Ukrajnában való alkalmazását.
Az Egyesült Államok az orosz–ukrán háború kitörése óta Kijev egyik legfontosabb szövetségese és legnagyobb támogatója, de ez nem azt jelenti, hogy a támogatás mértéke a 2022-es és a 2023-as szinten marad. Az Egyesült Államokban szinte folyamatos a vita arról, hogy milyen mértékű pénzügyi támogatást folyósítsanak Kijevnek, ez egyre inkább pártpolitikai kérdéssé vált. A szenátus republikánus tagjai december elején főként belpolitikai okokból blokkolták a kormányzat által benyújtott, 61 milliárd dolláros támogatást tartalmazó törvényjavaslatot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.