Az esti órákban csak az első ajtónál lehet felszállni a jövőben a fővárosban közlekedő buszokra és trolikra. Január 19-től, péntektől fokozatosan új rendszert vezet be a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) 20 óra után – a Rákóczi úton közlekedő járatok kivételével – a járművezetők a felszálláskor ellenőrzik az utazási jogosultságok meglétét – közölte a BKK.
A tervek szerint
március közepétől – a Rákóczi úton közlekedő járatok bizonyos szakaszainak kivételével – hétköznap 20 óra után, illetve hétvégén és ünnepnapokon a buszokra és a trolikra csak az első ajtónál lehet felszállni.
Az intézkedést szakaszosan, több héten át vezetik be a fővárosban közlekedő buszokon és trolikon, ami a már megszokott és bevált rendszer kiterjesztése a hétköznap esti időszakra.
A BKK szerint az utasok pozitívan ítélik meg az első ajtós felszállást: növekedett az utasok biztonságérzete, illetve könnyebben kiszűrhetők a bliccelők. A járművezetők már az utazás megkezdése előtt ellenőrizni tudják a jegyeket és a bérleteket, és megtagadják a felszállást azoktól, akik nem tartják be az utazási feltételeket. A kezdeti időszakban előforduló hosszabb felszállási idő is jelentősen lerövidült mára, az ügyfelek rövid idő alatt hozzászoktak, hogy időben előkészítsék utazási okmányaikat, és ne álljanak meg az első ajtó közelében, hanem a járművek belső részén foglaljanak helyet.
Az első körben, január 19-től, péntek estétől az alábbi járatokon lép érvénybe az új felszállási rend:
Milliókat bliccelt össze a tavalyi nyertesTöbb mint kétmillió forintot halmozott fel tartozásként, majd fizetett be egy összegben a legnagyobb bliccelő tavaly a BKK-nál, de még a lista tizedik helyezettje is több mint egymillió forintnyi tartozást hozott össze. A szervezet évek óta szigorúbb a jegy vagy bérlet nélkül közlekedőkkel, és a behajtási rendszer is hatékonyabbá vált, így nőnek a vonatkozó bevételek is. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.