A Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium tanári karának képviselőivel folytatott informális egyeztetés után a Milton Friedman Egyetem kezdeményezte az intézmény fenntartói jogának átvételét az Észak-budapesti Tankerületi Központnál.
Az egyetem közlése szerint az átvételi folyamat fontos lépéseként a gimnázium igazgatója szerda délutánra konzultációt szervezett, ahol a szülők először ismerhették volna meg az egyetem elképzeléseit. „Miután általunk nem ismert személyek a párbeszédet megelőzve, a gimnázium »védelmében« valótlanságokkal és félelemkeltéssel operáló petíciót indítottak, valamint a híresztelések szerint a helyszínen köztéri tüntetés is készül, a találkozón való részvételt lemondjuk.
Egyúttal visszavonjuk az átvételre vonatkozó kezdeményezésünket, amit a mai nap során hivatalos formában is eljuttatunk az Észak-budapesti Tankerületi Központhoz”
– közölte az egyetem.
A Milton Friedman Egyetem szerint a tüntetések és petíciók nem hagynak teret a higgadt párbeszédnek, hozzátették, hogy „lehet ellenséges hangulatot kelteni tandíjjal fenyegetéssel, de az új fenntartó csak köznevelési szerződés keretében működtethette volna a gimnáziumot, ami kizárja a tandíj bevezetését”. közleményükben hangsúlyoztak, hogy sosem volt kérdés, hogy a tanárok, a diákok és a szüleik egyetértése nélkül sikeres együttműködés az egyetem és a gimnázium között elképzelhetetlen.
Korábban az Indexnek Schottner Krisztina, a Milton Friedman Egyetem rektora azt mondta, hogy a Veres Péter Gimnázium átvétele és fejlesztése csak közös munkával képzelhető el. A rektor azt is megerősítette, hogy nem fognak tandíjat bevezetni. A közelmúltban napvilágot látott hír szerint
az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) által fenntartott egyetem venné át a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium fenntartói jogát.
Az aHang oldalán megjelent egy petíció, amely azt követeli, hogy ne adják át az EMIH által tulajdonolt Milton Friedman Egyetemnek a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium fenntartói jogát. Schottner pár napja azt mondta, hogy a gimnázium átvétele csakis a gimnázium tanári karának és a szülői munkaközösségnek az egyetértésével és együttműködésével történhet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.