A rendőrség már több mint 600 kilogramm kokaint foglalt le Törökországban – közölte az ország belügyminisztere, Ali Yerlikaya az X-en csütörtökön, hozzátéve, hogy ez volt a harmadik legnagyobb kokainfogás az országban.
Törökország szakértők szerint egyre inkább kezd az Európába szánt kokain fontos tranzitközpontjává válni. A török tárcavezető közölte azt is, hogy a rendőrség három tartományban végrehajtott akcióiban 608 kilogramm, többnyire folyékony állapotú kokaint, illetve csaknem 830 kilogramm olyan vegyi anyagot foglalt le, amelyet a kábítószer feldolgozásához használnak.
Az egy nemzetközi bűnszervezet ellen végrehajtott razzián őrizetbe vették annak a libanoni-venezuelai illetőségű vezetőjét három további külföldi társával és kilenc török állampolgárral együtt.
A bűnbanda Tekirdag és Antalya tartományokban szőlőskertekben készítette és rejtegette a kokaint műtrágyának álcázott csomagolásban.
Az utóbbi időben a szervezett bűnözést figyelő csoportok szerint egyre inkább tendencia, hogy a Dél-Amerikából Európába szánt kokaint Törökországon keresztül juttatják be a kontinensre Hollandia helyett, mert az ottani rotterdami kikötőben szigorították az ellenőrzéseket.
A Global Initiative Against Transnational Organized Crime nevű szervezet tavaly októberi jelentésében az állt, hogy
a törökországi kokainfogások 44 százalékos emelkedése 2021 és 2022 között nem tükröződött a helyi drogfogyasztás mértékében,
ami azt jelzi, hogy Törökország feltehetően drogfolyosóként működik. Törökország korábban az Európába tartó délkelet-ázsiai heroin tranzitországa is volt.
Törökország legnagyobb kokainfogása 2021-ben volt, amikor 1,1 tonnát foglaltak le a drogból Mersin kikötőjében. Az a szállítmány Ecuadorból érkezett banánosdobozokba rejtve.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.