BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
tűzszünet

Moszkva cáfolja, hogy közvetlenül tárgyalna Kijevvel

Oroszország vasárnap cáfolta azt a hírt, amely szerint a Kurszki terület elleni ukrán támadás miatt meghiúsultak volna a Kijevvel folytatott tárgyalások az energetikai célpontok elleni támadások leállításáról, mondván, soha nem is voltak ilyen tárgyalások. A tűzszünet esélyei így ismét nullára csökkentek.

A The Washington Post szombaton arról számolt be, hogy Ukrajna és Oroszország még augusztusban küldöttségeket küld Katarba, hogy tárgyalásokat folytassanak egy, a háború menetében mérföldkőnek számító megállapodásról, amely mindkét részről leállítaná az energia infrastruktúrát érintő csapásokat, s így felveti egy tűzszünet lehetőségét.

tűzszünet
Evakuálják a lakosságot Kurszk körzetéből – Moszkva szerint tűzszünet szóba se jöhet / Fotó: Anadolu via AFP

Az amerikai lap arról írt, hogy a megállapodás részleges tűzszünetet jelentett volna, de a tárgyalások az orosz terület elleni ukrán támadás miatt meghiúsultak. 

Senki nem szakított meg semmit, mert nem volt mit megszakítani

– zárta rövidre a Post cikke kapcsán Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője. „Oroszország és a kijevi rezsim között sem közvetlen, sem közvetett tárgyalások nem folytak a polgári kritikus infrastruktúra létesítményeinek biztonságáról” – tette hozzá.

Az ukrán kormány nem reagált a Reuters megkeresésére. 

A The Post beszámolója szerint az ukrán elnöki hivatal közölte, hogy a dohai csúcstalálkozót a közel-keleti helyzet miatt elhalasztották, és augusztus 22-én videókonferencia formájában rendezik majd meg.

 Oroszország és Ukrajna azzal vádolta egymást, hogy a háborúban polgári infrastruktúrát támadtak. 

Tűzszünet szóba se került

Zaharova ezután Vlagyimir Putyin elnököt idézte, aki augusztus 12-én megkérdőjelezte, hogy milyen tárgyalásokra kerülhet sor Ukrajnával az Oroszország elleni szárazföldi támadás és az orosz polgári infrastruktúra elleni támadások után. 

Nincs miről beszélni olyan emberekkel, akik ilyen dolgokat szabadítanak el

– mondta.
Oroszország 2022 februárjában több tízezer katonát küldött Ukrajnába egy általa „különleges katonai műveletnek” nevezett akció keretében, és jelenleg az ország mintegy 18 százalékát birtokolja. Ukrajna augusztus 6-i, a kurszki térségbe irányuló határon átnyúló csapása volt az első katonai behatolás orosz területre a második világháború óta.

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.