Akár egy megfelelően tárolt, nem használt, 3-5 éves gumiabroncs is lehet ugyanolyan megbízható, mint ami most jött le a gyártósorról.
A gumiabroncs pontos korának meghatározásában segít a DOT szám, ugyanakkor a tárolás körülményeit már nehezebb ellenőrizni -pedig sok múlik rajta.
A Continental álláspontja szerint az az abroncs, amely akár három-öt éve készült, újként értékesíthető és megfelel minden előírásnak, ha szakszerűen tárolták. Azaz a gumikat száraz, hűvös helyen kell tartani, semmiképpen sem érheti őket nagy hőhatás, vagy UV-sugárzás. Menkó Illés, a Continental műszaki igazgatója szerint
a kereskedésekben használt modern tárolási technikák segítségével az abroncsok hosszú ideig megőrzik rugalmasságukat és teljesítményüket.
Fontos, hogy ne csak a futófelület kopását, hanem az abroncs teljes állapotát is figyelemmel kövessük, ugyanis
az anyag keménysége is változik az idő múlásával,
ami növelheti a fékutat és csökkentheti a tapadást. Az otthon tárolt abroncsok esetében a DOT kód segíthet meghatározni, mikor érdemes új garnitúrára váltani.
Az abroncs oldalfalán található kód utolsó négy számjegye a gyártás évét és hetét jelzi, így könnyen ellenőrizhető, hogy mikor készült az abroncs. Ökölszabály, hogy a tíz évnél idősebb gumikat semmiképpen se használjuk már, az anyag elöregedése miatt.
A használat során érdemes figyelni a megfelelő guminyomásra, az alacsony érték a futófelület kopását gyorsítja, az előírtnál magasabb nyomás pedig csökkenti a tapadást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.