Ütemesebb menetrend, dinamikus árazás, megújuló eszközpark, akadálymentesítés és egyéb komplex fejlesztések sora valósulhat meg a Balatoni Hajózási Zrt.-nél (Bahart) az állam által most végrehajtott 6,6 milliárdos tőkeemelésből, amely az évek óta elmaradt beruházások finanszírozásához szolgál majd forrásul.
A változás újabb mérföldkő az eddig 4 milliárd forintos alaptőkével, 21 tóparti önkormányzat tulajdonában működő társaság történetében, hiszen az állam immár 75 százalékos tulajdonosként határozza meg a kiemelt üdülőrégió egyik kulcsfontosságú szolgáltató cégének tevékenységét.
A Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója, Guller Zoltán a Bahart siófoki közgyűlése után úgy nyilatkozott, hogy a cégnek öt-tíz éven belül európai színvonalúvá kell válnia. Ehhez a hajózási társaság akkora tőkéhez juthat – ezt már a Bahart vezérigazgatója, Kollár József mondta –, amekkorára évtizedek óta nem volt példa.
A fejlesztések sora négy új komp szolgálatba állításával startol Szántód és Tihany között, modernizálják a személyszállító hajókat is. A tőkeemelésből a vállalat komplex fejlesztéseket hajthat végre, mert a cél, hogy új lendületet vegyen a balatoni hajózás, amelyben az állam hosszú távon gondolkodik.
Budapest után a Balaton az ország második legfontosabb turisztikai térsége, a magyarok legkedveltebb úti célja, ezért a kormány kiemelt figyelmet fordít rá, és jelentős összegű támogatásokkal segíti a szolgáltatások színvonalának javítását. Ezért hajtottak végre vasúti, közúti és vízminőség-védelmi beruházásokat is. A turisztikai ügynökség vezetője kiemelte:
a Kisfaludy-programban már 150 balatoni szálláshely kapott támogatást 21,5 milliárd forint értékben, tavaly 55 fizetős strand újult meg 2 milliárd forintból, az idén pedig 30 szabadstrandot korszerűsítettek 3 milliárd forintból.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.