Az előző napok tőzsdei zuhanása után láthatóan megnyugtatták a befektetőket az európai diszkontlégicégek februári forgalmi statisztikái, a Ryanair részvényei 3,2 százalékkal erősödtek tegnap délelőtt, a magyar hátterű Wizz Airnek a londoni tőzsdén jegyzett papírjai pedig még ennél is nagyobb, 4,5 százalékos pluszban is jártak a havi repülési adatok közzététele után.
A fapados társaságok egyelőre nem érezték meg a koronavírus terjedése miatti aggodalmakat, és éves alapon a szezonálisan gyengébb második hónapban is növelni tudták utasszámukat, továbbra is magas járatkihasználtság mellett.
A Wizz Air az egy évvel korábbinál negyedével több, mintegy 3 millió repülőjegyet értékesített a múlt hónapban 94 százalékos töltöttségi szint mellett.
A Ryanair utasforgalma 9 százalékkal haladta meg a bázisértéket, a 10,5 millió utazó egyben azt is jelenti, hogy járatait a tavalyihoz hasonlóan csaknem teljesen sikerült megtöltenie.
Az ír légicég most arra figyelmeztetett, hogy a márciusi és az áprilisi utasforgalma és a járatkihasználtsága a megszokottnál alacsonyabb lehet a Covid–19 észak-olaszországi terjedése miatt.
Miután meredeken visszaestek a foglalások, a társaság az országba irányuló járatainak negyedét törölte a március 17. és április 8. közötti időszakra.
Visszaeséssel számolhat a következő hónapokban a Wizz Air is, amely a napokban ugyancsak csökkenteni kényszerült a térségbe irányuló járatainak számát a kereslet visszaesése miatt. A budapesti székhelyű cég március 11. és április 2. között számos észak-olaszországi járatát törölte. Ez több mint 70 Magyarországról induló járatot érint, a Debrecen–Milánó viszonylatát pedig március közepétől meg is szünteti a társaság, melynek teljes olaszországi kapacitása 60 százalékkal csökken a jelzett időszakban. A vírusfertőzés miatti járattörlés izraeli úti célokat is érint.
A teljes cikket a Világgazdaság szerdai számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.