Tavaly csaknem 54 milliárd forinttal nőtt a Volánbusz Zrt. jegyzett tőkéje a társaság 2019-es beszámolója szerint. Ez a 186 százalékos emelkedés jól tükrözi, mekkora súlyú fúzió ment végbe az előző év őszén, miután az állami tulajdonosi jogokat gyakorló nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter, Bártfai-Mager Andrea egy nyári részvényesi határozatban engedélyezte a hat regionális közlekedési központ beolvadását a Volánbuszba.
A Volánbusz tavaly október 1. óta egységes, országos szolgáltatási lefedettségű közúti közszolgáltatóként működik.
A fúzióval a cég mérlegfőösszege mintegy 188, az eszköz- és forrásállománya pedig 130 milliárd forinttal ugrott meg a 2018-as bázishoz képest. A költségként elszámolt 103,7 milliárd forint majdnem a duplája volt a két évvel korábbinak. A személyi jellegű ráfordítások 150 százalékkal bővültek, és a munkavállalók átlagos statisztikai létszáma 2600-ról 6800 fölé nőtt. A Volánbusz flottájának nyitóállománya 1127 jármű volt, a záróállománya pedig 6839. Az értékesítés nettó árbevétele megközelítette a 49 milliárd forintot, ez 111 százalékos növekedés, míg az adózott eredmény 986 millió forintja 356 százalékos erősödés.
A csaknem milliárdos profit az illetékes miniszter döntése értelmében az eredménytartalékba került.
A Volánbuszból az állam a korábbi években sem vett ki osztalékot. A forrásokon belül a kötelezettségek értéke 58,8 milliárd forint volt, szintén tükrözve az összeolvadás hatását, az érték a bázisidőszakénál 44,8 milliárddal nagyobb. A hosszú lejáratú kötelezettségek 12,4 milliárd forintra rúgtak.
A teljes cikk a Világgazdaság pénteki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.